Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Domácí výuka ohlasy

Domácí výuka ohlasyDatum konání:
27.3.2020

Ohlasy rodičů

…S Bakalářem syn pracuje zodpovědně, každý den se koukne, dopise látku v různých předmětech. Jeden den máme na kontrolu rodič-dítě, zda má vše v pořádku a zopakujeme látku. Ač nejsem člověk, který se jakkoli chlubí, musím říct, že mám štěstí, syn je zodpovědný a připravuje se……. Zvládáme to.
Ale přáním syny je, už ať je zase škola, samotného ho to nebaví...
Přeji i vám hlavně zdraví a pohodu, optimismus a výdrž v těchto těžkých dnech.
Myslím si, že všichni si budeme po překonání této situace, mnohem více považovat běžné, každodenní "všednosti" pracovního a školního dne a "normálního „života bez omezeni. Přestaneme to brát jako absolutní samozřejmost. Vše zlé bude jistě k něčemu dobré……

...Jinak zatím zvládáme vše v pohodě, tak snad to tak půjde i dál….

.... Myslím si, že u spousty rodičů po této situaci učitelé stoupnou o hodně nahoru :) není to pro některé rodiče jednoduché. Věřím, že to všichni zvládneme….

...Dobrý den, děkuji za zprávu, trošku jsme se v tom ze začátku ztráceli...hlavně někteří učitelé posílali zprávy jen k rodičům, někteří k dětem, tak v tom byl poměrně chaos :-). Snad nebudu jediná, ale myslím si, že zadávaných úkolů pro žáky 2.st. je poměrně dost. Samozřejmě chápu, že každý učitel chce zvládnout svoji látku. My jako rodiče jsme sami na všechny předměty a mnohdy chodíme ještě do práce. Samozřejmě se snažíme o vypracování všech zadaných úkolů, syn se snaží i velmi sám, i tak je to náročné. Přimlouvala bych se, pokud by to šlo, aby se v každém ročníku domluvili učitelé a nechtěli každý ze svého předmětu vypracovaný úkol (třeba na týden 1-2 úkoly celkem), které se posílají zpět. ……

…děkujeme za email od Vás. Zatím spolu s …. vše zvládáme. Nečekala bych, že od obou synů uslyším, že jim chybí škola. Takže se všichni doma svorně těšíme, až se školy opět otevřou.Přeji Vám a všem učitelům v těchto dnech hlavně zdraví, hodně síly a optimismu.

…díky všem učitelům za spolupráci, přípravu úkolů pro děti, zpětnou vazbu. Vše funguje a je super! Děti komunikují mezi sebou, radí si a pomáhají. Skvěla práce.
Držme si palce…
…..Je to pro nás složitá situace ale musí se to zvládnout….

……V pátek jsem klukům účty přihlásila, takže komunikace přes ně už probíhá. 

Na úlohy se snažím dohlížet dle časových možností. Pracuji střídavě z domu a střídavě na pobočce. Dělíme se všichni o jeden počítač. :-)

Kluci sice pořád říkají, že by raději do školy, což zejména u ……, je téměř neuvěřitelné :-), ale kdo by nechtěl standardní situaci. :-)

….učivo zvládá a s čím byl trochu problém, na to jsme koukli společně a já jsem si díky tomu oprášila svoje školní léta:-)…

..chci Vás informovat, že i pro nás doma byl začátek domácí výuky náročnější. Chvilku nám trvalo, než jsme se zorientovali v systému. Nyní už dcera pracuje samostatně a pomalu nachází i svůj systém - kdy, co - se bude učit. Sama říká, že ve škole to lépe utíká a více baví.

Ohlasy žáků

Lépe se to chápe ve škole, nad úkoly sedím skoro celý den vždy se nad něčím zaseknu nemůžu to pochopit, dodělám jedno jdu na druhý a každý den dokola.
Doma je to sice dobré, ale už abychom byli ve škole. Ve škole toho probereme víc a netrvá to tak dlouho. No snad to pochopím. Jinak online vyučování přes bakaláře špatné není jen se s tím musím naučit 

Domácí výuka se mi nelíbí. Dostáváme příliš moc úkolů a strávím nad nimi celý den. Máme jen jeden počítač a úkoly děláme tři bratři. Celá rodina už jsme unavená.

Poslala jste nám otázku, jak a jestli se nám líbí vyučování doma. Mně se to líbí na 20 % ze sta, raději bych chodil do školy. Úkoly zvládám dobře...někdy.