Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > 3v1: NAPROSTO MODERNÍ aneb VO CO DE?

3v1: NAPROSTO MODERNÍ aneb VO CO DE?Datum konání:
19.2.2020

Ve středu 19. února 2020 se žáci 8. B zúčastnili vzdělávacího programu 3v1: NAPROSTO MODERNÍ aneb VO CO DE?, který společně připravili tři jihlavské kulturní instituce.
Program měl formu netradičního praktického průvodce. Žáci v jednom dni navštívili postupně knihovnu, muzeum a divadlo.
V Městské knihovně Jihlava se seznámili s klasickou podobou knih, učili se orientovat v knihovním systému, využívali různé formy informací a kreativně i kriticky s nimi pracovali. Ve skupinách vytvářeli dada báseň a na závěr společně vypracovali svůj manifest. 
V Muzeu Vysočiny Jihlava se seznámili s druhy umění v různých historických dobách. Zamýšleli se nad tím, co je vlastně umění, falzum, kýč…Zabývali se fenomény zakázaného a oficiálního umění, zkoumali vkus v obdobích svobody a totalit. Stali se restaurátory, dotvářeli původní podobu obrazů nebo vlastní interpretaci. 
V divadelní dílně Horáckého divadla Jihlava zúročili získané informace a vytvářeli dramatické etudy. Hlavní roli vždy hrál obraz. Lektorky vedly žáky k vyjádření vlastního postoje k tématům jako je závislost na cizím mínění, rozdíl mezi hodnotou a cenou, mezi argumentací a manipulací, k vyjádření svých emocí.