Drobečková navigace

Úvod > Pro rodiče > Školní družina

Školní družina

Školní rok 2019/20

Září

SEZNAMOVACÍ PIKNIK

Dne 12. 9. 2019 proběhl v družinách našich prvňáčků odpolední seznamovací piknik. Akce se pořádala na hřišti školy, a i počasí se nám vydařilo. Paní vychovatelky si pro děti připravily občerstvení – ovoce, zeleninu, pečené sušenky a jiné laskominy. Po úvodním představení dětí jsme se pustili do občerstvení. Dále byly připravené čtyři stanoviště s úkoly, u kterých stály děti ze třetích tříd. Prvňáčci se podepisovali na pamětní listinu pikniku, hledali začínající písmeno svého jména, skládali papírovou harmoniku a házeli míček do pusy papírového draka. Všichni byli velmi šikovní a spokojení.

inCollage_20191001_065819462.jpg

 více v galerii

 

 

INDIÁNSKÉ ODPOLEDNE

V pátek 27. 9. 2019 se naši indiáni vydali na dobrodružnou cestu za získáním 9 indiánských sluncí. Vyzdobeni čelenkami, šperky a maskováni barvami čelili náročným úkolům. Čekal je slalom s divokým koněm, lov ryb, navlékání korálků, ověření jejich čichu a hmatu, lov medvěda, zkouška obratnosti a pozorování. Po pozdravení kmenů pravým indiánským pozdravem a představení totemů, hlavní náčelník odstartoval cestu indiánů. Všichni se nakonec podíleli na výrobě indiánského koberce z malovaných dřívek. Za prokázanou zdatnost, statečnost a získání všech 9 sluncí dostali indiáni sladkou odměnu.

Celé indiánské putování jsme zakončili o pár dní později hledáním pokladu. Po zdolání hor a jiných překážek každý přinesl zasloužené pírko. Pírka nám přinesla zašifrovanou zprávu, kde se poklad nachází. Ten jsme si spravedlivě rozdělili a rozloučili se po indiánsku áááááááááá

inCollage_20191001_173530745.jpg

 více v galerii

 

Archív: