Ve čtvrtek 26.3.2026 jsme jeli do Rudolfina v Praze, kde jsme se s herečkou Marthou Issovou a s hráči České filharmonie vypravili do říše hudebních divů i světa Jaroslava Ježka. Připomněli jsme si 120 let od narození tohoto skladatele, dirigenta a klavíristy. Z České filharmonie vystoupili hráči pozounové a tubové sekce - Sdružení hlubokých žesťů.
Pak jsme se prošli po Starém Městě - kolem Vltavy, Klementina, po Karlově mostě, přes Staroměstské náměstí s orlojem k Obecnímu domu na Náměstí Republiky.
Navštívili jsme Českou národní banku, kde jsme mimo jiné viděli i druhou největší minci na světě, která váží 130 kg a má hodnotu 100 milionů korun. A mohli jsme si sáhnout na pravou cihlu zlata.
Nechyběl ani rozchod v obchodním domě.