Základní škola Jihlava, Havlíčkova 71,
příspěvková organizace
Pohodová tvořivá škola
diar

Školní družina

Roční plán školní družina 2017/18 č.j. Ha-122/17
Změna způsobu úhrady školného ve školní družinu platná od 1.9.2017
Charakteristika školní družiny 2017/18

Pozdrav létu

poslední den měsíce května jsme uspořádali odpolední výtvarně pohybový happening, kterým jsme přivítali nadcházející léto. V první části jsme tvořili "živá" hesla na školním hřišti, u jejich tvorby jsme zažili spostu legrace. Poté jsme se rozptýlili po školním areálu a pustili se do malování na chodníku - vznikla opět nápaditá, barevná originální dílka - naše představy o letních radovánkách.Z obyčejné cesty se stala malá galerie.Na konci čekala všechny malíře sladká odměna. Vypadá to, že léto naše pozdravy přijalo, protože celé odpoledne nám přálo počasí,sluníčko hřálo, zkrátka, bylo to fajn. Ať je takové celé léto!

IMG_1884.JPG

 

Čarodějnické odpoledne

ve čtvrtek 26. dubna se na zahrádce školní družiny uskutečnilo zábavné odpoledne. Jakmile se sešly všechny děti u ohniště, které jsme připravili v průběhu jarního úklidu, nastalo jarní kouzlení. Nejdříve jsme společně čarovali, abychom byli zdraví, spálili jsme všechny špatnosti a trápení a potom přišlo to nejočekávanější - buřtíky. Na čerstvém vzduchu všem náramně chutnalo a i když zásoby jsme měli veliké - nic nezbylo. 

IMG_1816.JPG

 

Jarní odpoledne v keramické dílně

proběhlo v příjemné tvořivé atmosféře. Naším tématem bylo tentokrát jaro - vytvářeli jsme květináče, zápichy a drobné dekorace. Všechny rodinné týmy se zapojily velmi kreativně a výsledkem jsou opět zajímavé a originální výrobky.

IMG_1780.JPG

 

Karnevalové veselí

V pátek 23. února se školní chodby a tělocvična zaplnily opět po roce maskami. Díky patří maminkám, babičkám a všem,  kteří se na přípravě nápaditých kostýmů podíleli. Náš karneval se tentokrát inspiroval olympijskými hrami - soutěže probíhaly ve sportovním duchu a nejoblíbenější melodií se stala písnička "Když nemůžeš, tak přidej!" Všem se líbily i ukázky tanců a akrobacie v podání děvčat ze 3. a 4.tříd -vysloužily si aplaus a při závěrečné písničce s nimi tančila celá tělocvična.

IMG_1549.JPG

 

Zimní radovánky

v polovině měsíce ledna jsem se konečně dočkali sněhové nadílky a hned jsme vyrazili vyzkoušet jak to frčí, umotali jsme první sněhuláky a vůbec jsme si to bílé nadělení moc užívali.  Ale ani při pobytu ve třídách jsme se rozhodně nestačili nudit- máme nové hračky, hry i pomůcky pro výtvarné tvoření, tak jsem se do toho s chutí pustili.

IMG_1425.JPG

 

Krásné vánoce - více ve fotogalerii

po celý měsíc jsme s chutí vytvářeli vánoční dekorace, keramiku, přáníčka, šili jsme z plsti, tvořili z papíru, přírodních materiálů, pekli a zdobili cukroví. Z pece jsme vyndali překrásné misky, které vytvořily naše rodinné týmy v keramické dílně. Děkujeme  našim příznivcům z řad rodičů, prarodičů a nejširší veřejnosti a přejeme všem pokojné vánoční svátky a úspěšné vykročení do nového roku.

20171204_145943.jpg

Vánoční keramika pro rodiče s dětmi - více ve fotogalerii

Ve středu 15. listopadu se sešlo deset rodinných týmů ke společnému tvoření z keramické hlíny.

Hlavním tématem dílny byla výroba misky, zdobené vytlačováním. Práce šla všem pěkně od ruky a tak jsme tvořili dál - vánoční ozdoby a drobné dekorativní předměty. Věříme, že miska na vánočním stole bude hezkou připomínkou chvilek strávených spolu v naší malé keramické dílně.

IMG_1372.JPG

 

Podzimní hrátky - více ve fotogalerii

Poslední prosluněné podzimní dny jsme užívali na zahrádce, kterou jsme vyzdobili vydlabanými dýněmi, hrabali jsme listí / a taky si v něm pěkně zařádili/. Taky jsme uvařili a ochutnali skvělou dýňovou polévku, upekli jsme strašidelné muffiny, malinko se báli ve ztemnělém altánku a vesele si zatancovali na malé halloweenské diskotéce.

IMG_1330.JPG

 

 

Indiánské odpoledne - více ve fotogalerii

Ve středu 27. září se školní zahrádka proměnila v indiánskou vesnici, ve které bylo připraveno sedm zkoušek indiánských dovedností. Všechny děti se nadšeně vrhly do jejich plnění. V krásném slunečném odpoledni se všechny zkoušky podařilo splnit a na konci snažení čekala malé indiány a indiánky sladká odměna.

IMG_1307.JPG

 

Archív:

akce školní družiny 2016/17

akce školní družiny 2015/16

akce školní družiny 2014/15

akce školní družiny 2013/14

akce školní družiny 2012/13