Základní škola Jihlava, Havlíčkova 71,
příspěvková organizace
Pohodová tvořivá škola
diar

Školní družina

Roční plán školní družina 2017/18 č.j. Ha-122/17
Změna způsobu úhrady školného ve školní družinu platná od 1.9.2017
Charakteristika školní družiny 2017/18

Čarodějnické odpoledne

ve čtvrtek 26. dubna se na zahrádce školní družiny uskutečnilo zábavné odpoledne. Jakmile se sešly všechny děti u ohniště, které jsme připravili v průběhu jarního úklidu, nastalo jarní kouzlení. Nejdříve jsme společně čarovali, abychom byli zdraví, spálili jsme všechny špatnosti a trápení a potom přišlo to nejočekávanější - buřtíky. Na čerstvém vzduchu všem náramně chutnalo a i když zásoby jsme měli veliké - nic nezbylo. 

IMG_1816.JPG

 

Jarní odpoledne v keramické dílně

proběhlo v příjemné tvořivé atmosféře. Naším tématem bylo tentokrát jaro - vytvářeli jsme květináče, zápichy a drobné dekorace. Všechny rodinné týmy se zapojily velmi kreativně a výsledkem jsou opět zajímavé a originální výrobky.

IMG_1780.JPG

 

Karnevalové veselí

V pátek 23. února se školní chodby a tělocvična zaplnily opět po roce maskami. Díky patří maminkám, babičkám a všem,  kteří se na přípravě nápaditých kostýmů podíleli. Náš karneval se tentokrát inspiroval olympijskými hrami - soutěže probíhaly ve sportovním duchu a nejoblíbenější melodií se stala písnička "Když nemůžeš, tak přidej!" Všem se líbily i ukázky tanců a akrobacie v podání děvčat ze 3. a 4.tříd -vysloužily si aplaus a při závěrečné písničce s nimi tančila celá tělocvična.

IMG_1549.JPG

 

Zimní radovánky

v polovině měsíce ledna jsem se konečně dočkali sněhové nadílky a hned jsme vyrazili vyzkoušet jak to frčí, umotali jsme první sněhuláky a vůbec jsme si to bílé nadělení moc užívali.  Ale ani při pobytu ve třídách jsme se rozhodně nestačili nudit- máme nové hračky, hry i pomůcky pro výtvarné tvoření, tak jsem se do toho s chutí pustili.

IMG_1425.JPG

 

Krásné vánoce - více ve fotogalerii

po celý měsíc jsme s chutí vytvářeli vánoční dekorace, keramiku, přáníčka, šili jsme z plsti, tvořili z papíru, přírodních materiálů, pekli a zdobili cukroví. Z pece jsme vyndali překrásné misky, které vytvořily naše rodinné týmy v keramické dílně. Děkujeme  našim příznivcům z řad rodičů, prarodičů a nejširší veřejnosti a přejeme všem pokojné vánoční svátky a úspěšné vykročení do nového roku.

20171204_145943.jpg

Vánoční keramika pro rodiče s dětmi - více ve fotogalerii

Ve středu 15. listopadu se sešlo deset rodinných týmů ke společnému tvoření z keramické hlíny.

Hlavním tématem dílny byla výroba misky, zdobené vytlačováním. Práce šla všem pěkně od ruky a tak jsme tvořili dál - vánoční ozdoby a drobné dekorativní předměty. Věříme, že miska na vánočním stole bude hezkou připomínkou chvilek strávených spolu v naší malé keramické dílně.

IMG_1372.JPG

 

Podzimní hrátky - více ve fotogalerii

Poslední prosluněné podzimní dny jsme užívali na zahrádce, kterou jsme vyzdobili vydlabanými dýněmi, hrabali jsme listí / a taky si v něm pěkně zařádili/. Taky jsme uvařili a ochutnali skvělou dýňovou polévku, upekli jsme strašidelné muffiny, malinko se báli ve ztemnělém altánku a vesele si zatancovali na malé halloweenské diskotéce.

IMG_1330.JPG

 

 

Indiánské odpoledne - více ve fotogalerii

Ve středu 27. září se školní zahrádka proměnila v indiánskou vesnici, ve které bylo připraveno sedm zkoušek indiánských dovedností. Všechny děti se nadšeně vrhly do jejich plnění. V krásném slunečném odpoledni se všechny zkoušky podařilo splnit a na konci snažení čekala malé indiány a indiánky sladká odměna.

IMG_1307.JPG

 

Archív:

akce školní družiny 2016/17

akce školní družiny 2015/16

akce školní družiny 2014/15

akce školní družiny 2013/14

akce školní družiny 2012/13