Drobečková navigace

Úvod > DMF

DMF

Docela malý festival je každoročním setkáním a soutěží dětských divadelních souborů, které se před porotou ucházejí o postup do krajského kola. Vedle toho vedoucím a učitelům přináší možnost konfrontace, výměny zkušeností i vzdělávání formou workshopu či semináře. Koná se s podporou města.

Pořadatelem festivalu je naše základní škola v čele s paní učitelkou A. Hromádkovou.

www.DMF.wz.cz

21. března 2019 se uskutečnil 24. ročník DOCELA MALÉHO FESTIVALU

Ve čtvrtek 21. března 2019 se v DIODu konal DOCELA MALÝ FESTIVAL, 24. ročník oblastní postupové přehlídky dětských divadel Jihlavska, který již po sedmnácté pořádala naše škola pod záštitou statutárního města Jihlava. Motto letošního ročníku znělo: Když nemůžeš, tak přidej...  Dětští divadelníci se ucházeli o postup do krajského kola soutěže dětských dramatických souborů. Kromě soutěžních souborů se zúčastnili i handicapovaní zpěváci  ze ZŠ speciální a Praktické školy v Jihlavě a tanečníci z Denního a týdenního stacionáře v Jihlavě. Na festivalu předvedly své hry také dramatické kroužky z naší školy - Hadr a Hadřík. Mladší  získali širší nominaci na postup do krajského kola.

22. března 2018 se uskutečnil 23.ročník DOCELA MALÉHO FESTIVALU

Ve čtvrtek 22. března 2018 se uskutečnil 23. ročník DOCELA MALÉHO FESTIVALU, který pořádá naše škola. Okresní kolo bylo i letos přehlídkou aktuální práce dětských divadel. Festivalu se zúčastnily také tři soubory ze ZŠ Havlíčkova: Hadr s představením Jůtůbři v maloměstě, Hadřík s příběhem Jak si pejsek roztrhl kaťata a třída 6. B s pohádkou Královniny nové šaty. Do krajského kola v Třebíči postoupil soubor Hadřík a Dramatická ondatra ze ZUŠ Jihlava.

23. března 2017 se uskutečnil 22.ročník DOCELA MALÉHO FESTIVALU

Ve čtvrtek 23. 3. 2017 se v Diodu Jihlava konal 22. ročník DOCELA MALÉHO FESTIVALU, který pořádá naše škola za podpory statutárního města Jihlavy. Herci z dětských divadelních souborů bojovali o postup do krajského kola v Třebíči. Vystoupilo 10 soutěžních a 3 nesoutěžní soubory.
Náš soubor Hadr vystoupil s Nevhodnou pohádkou a Hadřík se hrou Kdybych já byl dospělý nominovala porota do širšího výběru do krajského kola.

9. března 2016 se uskutečnil 21.ročník DOCELA MALÉHO FESTIVALU

Ve středu 9. března patřil DIOD malým divadelníkům. Konal se zde 21. ročník DOCELA MALÉHO FESTIVALU, který pořádá naše škola. Je to přehlídka dětských divadel s postupem do krajského kola v Třebíči. V 9 hodin sál praskal ve švech a musely se přidávat židle. Kromě sedmi soutěžních souborů zde vystoupila i taneční skupina Úlet Denního a týdenního stacionáře, hudební soubor Raraši ze ZŠ speciální a Prš v Jihlavě a divadelní soubor NaToTaTa.
Oba soubory ZŠ Havlíčkova byly úspěšné. Hadr s představením Justýna a upíři měl velký úspěch u diváků a Hadřík s příběhem Slon a mravenec byl porotou nominován do krajského kola, stejně jako Pamětihodnosti kocourkovské DS Tousty z housek při ZUŠ Jihlava.