Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Pro rodiče > Školní družina

Školní družina

V souladu s doporučením MŠMT a MZd žádáme rodiče, aby co nejvíce omezili vstup do školy. Při příchodu i odchodu dětí dbejte, prosím, pokynů vychovatelek. Máme na mysli především zdraví vašich dětí!

Školní rok 2022/23

KVĚTEN

Začíná nám hezké počasí a tak se snažíme trávit co nejvíce času venku. Buď sportujeme na hřišti nebo si hrajeme na zahrádce. Tvořili jsme ale také prostírání pod talíře a hrnečky, keramická sluníčka a misky, mandaly na zavěšení s korálky. Maminkám jsme k svátku vyrobili květiny, přáníčka a ušili srdíčka. Zamysleli jsme se i nad tím, co by si naše maminky nejvíce zasloužily. Povídali jsme si dále o bacilech, zdraví, vyrobili si lékárničky, dělali pokusy s bacily, kreslili bacily. Hráli jsme na hudební nástroje, vyráběli kočičky, šili zvířátka pro své kamarády a tvořili z hama korálků. Zabrousili jsme i do cestování a táboření, vyrobili si jmenovku na kufr a vyluštili tábornickou křížovku. Na přelomu měsíců jsme oslavili den dětí kreslením na chodník a bublinkami z bublifuků. Na konci nechyběla sladká odměna. Teď už odpočítáváme s bublinkami konec školního roku. 

keramikamalování na chodníkbublinky

Více fotek v galerii družiny

ČARODĚJNICKÁ BOJOVKA

Na jedno odpoledne jsme se proměnili v čarodějnice a kouzelníky. Čekala na nás čarodějná stanoviště s úkoly. Po splnění úkolu jsme získali puzzle, ze kterých nám vznikly krásné čarodějnice. A v čem jsme soutěžili? Zasmát se jako čarodějnice, proletět na koštěti, uhádnout jména našich čarodějných kolegyň, přejít bažinu a močál, přeskočit oheň, vymyslet zaklínadlo, najít myš, sestavit čarodějnici a hledat rozdíly. Počasí nám také přálo a všichni jsme si to pořádně užili!

čarodějnicečarodějnicečarodějnicečarodějnice

Více fotek v galerii družiny

DUBEN

Společně jsme se připravili na Velikonoce a povídali si o slavení Velikonoc doma. Vyráběli jsme a kreslili loutky, knížkové panáčky, leporela, povídali si o oblíbených knížkách a jejich hrdinech. Cvičili jsme s pohádkami a plnili různé úkoly. Hráli jsme hry venku, vyráběli z keramiky a oslavili den Země. Vyrobili jsme si lapbook a pozorovali ptáčky u jezírka. A blíží se čarodějnice. Seznámili jsme se s jejich původem slavení, vyrobili si pár čarodějnic a lektvarů a teď už hurá na košťata. 

lapbookhra

Více fotek v galerii družiny

VYNÁŠENÍ MORANY

moranamoranamoranamoranamoranamoranamorana

Více fotek v galerii družiny

BŘEZEN

Konečně už začalo svítit sluníčko a sníh roztál. Pozorujeme venku jarní květiny, stromy a jak se celá příroda mění. Postarali jsme se i o Moranu, vyrobili ptáčky, motýlky a kytičky. U třeťáků se konala přednáška s domácím mazlíčkem o želvě suchozemské. Příprava na Velikonoce už je také v plném proudu. Vyrábíme origami slepičky, zajíčky, zdobíme vajíčka, přáníčka, zápichy, ovečky. Ušili jsme si i vlastního plyšáka nebo taštičku na různé drobnosti. Když zrovna není počasí na venkovní aktivity, skládáme různé stavby z lega a stavebnic, luštíme křížovky, spojujeme spojovačky, hrajeme si s plastelínou nebo máme omalovánkové odpoledne. 

šitízajíci a slepicehřiště

Více fotek v galerii družiny

ÚNOR

Únor byl ve znamení sportu a tak jsme si zacvičili v tělocvičně, zasoutěžili v družinové olympiádě a sportovali jsme i venku. Bobování a sáňkování nesmělo rozhodně chybět. Vyrobili jsme dárečky od srdce pro své blízké na svátek svatého Valentýna. Ale už nedočkavě vyhlížíme jaro, tak jsme se pustili do tvoření ptáčků a jarních kytiček.

sněhuláksrdcemasky

Více fotek v galerii družiny

KARNEVAL

Na začátku února jsme si uspořádali společný karneval. Sešlo se mnoho masek, od princezen přes zvířátka, akční hrdiny až po fotbalisty

a čarodějnice. Pro děti jsme připravili stanoviště s úkoly, kde  jim pomáhali starší spolužáci. Za všechno je čekala zasloužená odměna. Pořádně

jsme si samozřejmě i zatancovali na známé písničky. 

karnevalkarnevalprincezny

Více fotek v galerii družiny

LEDEN

Konečně napadl i sníh, tak jsme vyrazili bobovat a stavět sněhuláky. Když tomu počasí nepřálo, vyráběli jsme různé výrobky jako dárečky nebo jen tak pro radost. Pečlivě se chystáme i na nadcházející karneval. Vyrábíme si masky, úkoly na stanoviště i dekorace na karneval.

sněhuláciklaunstavebnicevenku

Více fotek v galerii družiny

TŘI KRÁLOVÉ

tři královétři králové

Více fotek v galerii družiny

PŘÁNÍ NOVÉHO ROKU

pfpfpfpf

PROSINEC

Hned na začátku měsíce nás navštívil Mikuláš s čertem a andělem. My jsme si je taky hezky vyrobili z papíru a jiných materiálů. Upekli jsme perníčky, které jsme pak krásně nazdobili sladkou polevou. Připravujeme se také na vánoční jarmark. Vyrábíme jmenovky na dárky, svícny, šijeme ozdoby z filcu. Napsali jsme už i dopis Ježíškovi. 

mikulášmikulášmikuláš

Více fotek v galerii družiny

Ladovy Vánoce

Oddělení družiny 2.B navštívilo v pátek 2. prosince akci s názvem Ladovy Vánoce. V předvánoční atmosféře si děti mohly vyzkoušet různé tradice, dozvědět se o nich nové informace. Vyrobily si i malé dárečky a dekorace na Vánoce. 

 ladovy vánoceladovy vánoceladovy vánoce

Více fotek v galerii družiny

LISTOPAD

Chodíme co nejvíc ven nasát tu správnou podzimní atmosféru. Pro svatého Martina jsme vyrobili koně, ale stejně nám žádný sníh nepřivezl. Povedlo se až o týden později, ale sněhuláka jsme nestihli postavit. Při špatném počasí trávíme čas vyráběním, čtením pohádek, hraním her...

 venkuhra kuba řeklsvatý martinvyrábění

Více fotek v galerii družiny

ŘÍJEN

Listy se zbarvily do barev podzimu a my jsme začali vytvářet podzimní výrobky. Venku jsme sbírali listy na vyrábění a žaludy pro zvířátka. Hrabeme listí na zahrádce, do kterého pak skáčeme a schováváme se do něj. Povídali jsme si o Dušičkách i o svátku Halloween. Převlékli jsme se do různých strašidelných kostýmů a užili skvělou zábavu. 

drakžaludydeníčky

Více fotek v galerii družiny

INDIÁNSKÉ ODPOLEDNE

Dnes se na školní zahrádce sešli mladí indiáni a indiánky. Všichni se vyzdobili indiánskými čelenkami, maskovacím malováním, amulety a jinými šperky. Přivítaly nás děti ze 3.A, které si připravily divadelní představení na téma indiáni. Příběh nás zavedl do indiánské vesnice za mladými indiány, kteří se vydaly na lov ryb. Poté jsme indiánským pozdravem odstartovali cestu plnou úkolů. Čekalo nás lovení ryb, medvědí stopy, přechod přes močál, kreslení rybiček, indiánská moudrost, výstup na vysokou horu a poznávání rostlin. Za splnění všech úkolů byla připravená sladká odměna. 

divadlolovení ryb

ZÁŘÍ

Začal nám opět školní rok. Pro někoho nová zkušenost a hledání nových kamarádů. Pro jiné setkání po prázdninách. Strávili jsme společně čas na zahrádce a hřišti i vyráběním. Oslavili jsme světový den čokolády, opekli buřty, hráli divadlo, objevili nové hračky, vyrobili si záložky do učebnic a knížek a mnoho dalšího. Teď se připravujeme na indiánské odpoledne. Tvoříme indiánské čelenky, náramky, náhrdelníky, malujeme na trička. 

 výrobky dětídivadloopékání buřtůmalování na tričko

Více fotek v galerii družiny

Archív: