Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Pro rodiče > Školní družina

Školní družina

V souladu s doporučením MŠMT a MZd žádáme rodiče, aby co nejvíce omezili vstup do školy. Při příchodu i odchodu dětí dbejte, prosím, pokynů vychovatelek. Máme na mysli především zdraví vašich dětí!

Školní rok 2021/22

KVĚTEN

 

Více fotek v galerii

ČARODĚJNICE

Náš společný slet se uskutečnil na konci dubna u školního hřiště. Nastartovali jsme košťata a společně zahájili akci. Každé oddělení přineslo svou vyrobenou čarodějnici. Společnými silami a dohromady proneseným zaklínadlem jsme začarovali výborné kuličky a tak zahnali všechny zlé neduhy. Na hřišti nás čekali různé úkoly, na ohništi jsme si opekli špekáčky, pečivo nebo jablka. 

3.aohen2.a

Více fotek v galerii 

DUBEN

Pomalu odhazujeme bundy a více času trávíme venku, pozorujeme přírodu a tvoříme z přírodních materiálů. Když nám počasí zrovna nepřeje, může se proměnit naše družinové oddělení v "kino". Přesně tak se stalo i v 1.A, nechyběl popcorn ani lístky do kina. Pomohli jsme také vytvořit výzdobu na zápis dětí do prvních tříd na téma pohádky Maková panenka. Oslavili jsme i Den Země. Třeťáci se zase naučili háčkovat.

rybníktaškykino

Více fotek v galerii

VELIKONOCE

Velikonoc už jsme se nemohli dočkat. Holky zdobily vajíčka pomocí voskové techniky a kluci si upletli s pomocí paní vychovatelky pomlázku. Kluci pak jak se patří holky pořádně vymrskali. Vyráběli jsme králíčky z vlny, kuřátka, zápichy jako zajíčky a plno dalších výrobků. Už si i konečně naplno užíváme školní zahrádku a pozorujeme jarní probouzející se přírodu.

pomlázkazdobení vajíčekvýzdobapřání

Více fotek v galerii

BŘEZEN

Konečně začalo svítit sluníčko. Vydali jsme se proto ven pozorovat jarní kytičky a probouzející se jarní přírodu. Svou kreativitu jsme rozvíjeli při malování na chodník a na hřišti jsme hráli míčové hry. Tvořili jsme z korálků, skládali obrázky z PET víček, skládali vlaštovky a pak s nimi závodili. 

křídysmajlícihřiště

Více fotek v galerii družiny

KARNEVAL

Na celý den se děti proměnily na princezny, super hrdiny, zvířátka, fotbalisty, strašidla... Hrály jsme různé hry, tančily v rytmu hudby a protancovaly všechna oddělení družiny s písní Jede jede mašinka. 

karnevalkarneval

Více fotek v galerii družiny

ÚNOR

Na svatého Valentýna jsme pro své blízké vyrobili krásné dárečky. Naučili jsme se šít, napsat přáníčko, vyrobit krabičku, upéct cukroví. Když napadl sníh, hned jsme vyběhli bobovat a zahrát si sněhovou bitvu. Když bylo venku ošklivě, vyráběli jsme nebo stavěli ze stavebnice. Vyzkoušeli jsme si tvoření z hama korálků. Ve dvojkový den se tělocvična proměnila v dějiště zimních olympijských her a děti si zkusily sjezd na bobech.

valentýnzimastavebnicezávody bobů

Více fotek v galerii družiny

LEDEN

První měsíc v novém roce je za námi. Sdíleli jsme společně zážitky z Vánoc a ze slavení příchodu nového roku. Řádili jsme na sněhu, dělali se sněhem různé pokusy a dokonce jsme do něj i malovali. Vytvářeli jsme různé výrobky, povídali si, četli pohádky, hráli jsme divadlo, stavěli jsme z lega různé stavby. Zúčastnili jsme se závodu vlaštovek a naučili se zase něco nového. Teď už se chystáme na slavení svátku svatého Valentýna. I když to není nás český svátek, je to příležitost udělat svým blízkým radost jen tak. Říct, že máme někoho moc rádi. 

zimavyráběníkrasobruslařky

Více fotek v galerii družiny

MY TŘI KRÁLOVÉ JDEME K VÁM...

V novém roce jsme se opět sešli a pustili jsme se s nadšením do tvoření. Blížili se svátek Tří králů, pověděli jsme si o nich pár informací, zazpívali písničku a samozřejmě vyráběli. 

tři královétři královétři králové

Více fotek v galerii družiny

přání nový rok

vánoční přání

VÁNOCE, VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ

Ani jsme se nenadáli a Vánoce už klepou na dveře. Nejdříve jsme si vyrobili adventní věnce, nesměl chybět ani adventní kalendář. Společně ve třídách si každý den vymalujeme jedno okénko, aby nám to čekání na Vánoce rychleji utíkalo. Někdo si naopak adventní kalendář odnesl domů. Do toho všeho tvoření nám nakonec napadl první sníh a my jsem ho okamžitě vyzkoušeli. Vytáhli jsme lopaty a sjely kopeček na školní zahrádce. Jiní se pokusili postavit sněhuláka a další se pustili do sněhové bitvy. Promočení, ale šťastní jsme se ohřáli v družině. Vyzkoušeli jsme si i práci s keramikou. Z toho všeho hňácání a patlání nakonec vznikly nádherné hvězdičky, domečky, kapříci, betlémy atd. Pečlivě jsme se připravili i na příchod Mikuláše, anděla a čerta. 

bobováníandělévýrobky

Více fotek v galerii družiny

DUŠIČKY

Svátek zesnulých připadá na 2.listopadu. V tento den vzpomínáme na všechny, kteří už s námi nemohou být. Navštěvují se hřbitovy a na hroby se dávají věnce, zapalují svíčky. Vyrob hezký svícínek nebo věnec z přírodnin.

věnecvěnecvěnecsvícen

TICHÉ ZAMYŠLENÍ - Všechno na světě má svůj začátek a konec. Všechno živé se rodí, žije a umírá. Rostliny, stromy, zvířata i lidé. Takový je zákon přírody. Patří-li srpen vodě a žním, září ovoci a houbám, říjen myslivcům a zvěři, pak listopad patří usínání a tiché vzpomínce na ty, kteří odešli a už nikdy mezi námi nebudou. Lidé se chodí poklonit na hřbitov svým blízkým, pohladit dlaní hlínu nebo kámen, který je přikrývá, zapálit na hrobech svíčky, položit věnečky z chvojí a kvítí anebo kytici chryzantém. Někteří se pomodlí, jiní jen zavzpomínají. Dušičkový čas je nasáklý mlhou deštivých dnů a vůní spadaného listí, které šustí pod nohama. A děti, veselé a bezstarostné, vzpomenou nejenom na lidi, co už nejsou mezi námi, ale na svého křečka, želvu, morče nebo i malé sotva narozené koťátko a taky na černého kosa a rozčepýřeného vrabčáka. Byli to jejich němí bližní, které měli rádi a které pochovaly někde v rohu zahrádky, kde jim vykopaly hrobečky. Určitě si na ně vzpomenou. A možná na ten malý hřbitůvek svých zvířecích kamarádů položí kytičku a zapálí svíčku.

hrobsvíčky

HALLOWEEN

Svátek Halloweenu se slaví 31.října hlavně v USA, Velké Británii, Kanadě a Austrálii. Stále častěji se slaví i u nás. Lidé si zdobí svá obydlí a pořádají se různé akce v kostýmech. symboly Halloweenu jsou dýně (vydlabávají se a vkládají se do nich svíčky, aby usnadnili koledníkům orientaci v potemnělých ulicích, strašidelný obličej má odhánět zlé duchy), kostýmy a masky (sloužili ke zmatení zlých duchů), strašidla a kostlivci, čarodějnice (doprovází na cestách duchy), kočka (byla považována za mazlíčka čarodějnic), barvy oranžová a černá

Tento svátek doprovází i některé tradice. Dejte mi koledu, nebo vám něco provedu - děti v kostýmech obcházejí sousedy, zpívají koledy a získávají drobné sladkosti. pokud jim majitel neotevře, provedou mu drobnou lumpárnu, koledovat se chodí po setmění. Vypráví se strašidelné příběhy. Masky chodí v průvodu a soupeří o neoriginálnější a nejstrašidelnější masku.

Vydlabávání dýní - vydlabané dýně se dávají na okno, na balkon, na terasu, na zahradu nebo třeba před dům. Vyřezávaná dýně se světýlkem uvnitř, se v anglicky mluvících zemích označuje jako Jack-o’-lantern (Jackova lucerna). Váže se k ní prastará legenda, která vznikla v Irsku: Kdysi žil kovář Jack, který holdoval alkoholu více, než bylo zdrávo. Jednoho dne se málem upil k smrti. Na to už netrpělivě čekal ďábel, který si přišel pro Jackovu duši. Jack čerta požádal, aby by mu splnil ještě poslední přání, kterým nebylo nic jiného než poslední návštěva hospody. Ďábel svolil. Jack si objednal své pití, ale zjistil, že nemá peníze. Řekl ďáblovi, ať se promění v minci, že až s tou mincí zaplatí, že se čert promění zase zpět. Když se ďábel změnil v peníz, Jack si jej strčil do peněženky, a tak ďábla uvěznil. Ďábel ho prosil, ať ho pustí, že ho nechá rok na pokoji a nebude za ním slídit. Tak se i stalo. Za rok se ďábel pro Jackovu duši vrátil znovu. Tentokrát si Jack vymyslel, že jako poslední přání má chuť na jablko, které rostlo na vysoké jabloni. Řekl ďáblovi, aby mu pro jablko vylezl a přinesl mu ho. Čert v tom neviděl problém. Když vylezl na jabloň, Jack vyřezal na kmeni stromu kříž, takže ďábel byl na stromě uvězněný, nemohl slézt dolů. Ďábel slíbil Jackovi, že když ho vysvobodí, splní mu, cokoli bude chtít. Jack chtěl, aby na něj už pro jednou zapomněl a slíbil mu, že jeho duše nikdy neskončí v pekle. Čert to chtě nechtě slíbil. Když Jack zemřel, nebe jeho duši pro rozmařilý a zhýralý život, který vedl, nechtělo, ale ani peklo si jeho duši vzít nemohlo. Ďábel po Jackově duši vzteky mrskl rozžhavený uhlík, který nikdy neuhasne, protože je vyňat z nekonečného pekelného ohně. Jackova duše vložila svítící uhlík do vyřezané řepy (až později se místo řepy začala užívat dýně) a s tou dodnes bloudí světem nemajíc klidu. Vždy 31. října na svátek Halloween tato legenda ožívá díky Jackově lampičce (rozuměj: vydlabané dýni se světýlkem uvnitř). Domu, který je opatřen vydlabanou dýní s hořící svíčkou, se Jackova duše zdaleka vyhne, protože ví, že už tam pro ni není místo, když už tam sídlí jedna ze zbloudilých duší, a totéž udělají i ostatní zbloudilé duše a jiné hrůzostrašné příšery (čarodějnice, kostlivci...), které tuto noc ožívají. Takže chcete-li přečkat noc 31. října bez nezvaných návštěvníků poletujících za okny, připravte si vydlabanou dýni se svíčkou uvnitř.

Návod jak vydlabat dýni - odřízneme vrch dýně, který později použijeme jako poklop

- vezmeme lžíci nebo jí podobný předmět a dlabeme a dlabeme, až bude dýně zcela vydlabaná

- do vydlabané dýně vložíme svíčku, kterou zapálíme

- až se svíčka rozhoří, přikryjeme dýni jejím vrchem

- dýni umístíme na místo, kde se bude moci pyšnit svou krásou

dýnědýnědýnědýněd2360f83d98b1c8997735cecd198bee4.jpgdýně

Básničky

básničkabásničkabásničkabásničky

Pohádka o strašidle, které se rozhodlo nestrašit - Bylo jednou takové malé strašidlo. A to vám povím, na strašidlo bylo pořádně vystrašené! Lekalo se svého vlastního stínu a hrůzou se mu ježili vlasy na hlavě, jen co pomyslelo na temná zákoutí. Tmavým chodbám se vyhýbalo a pod dětskou postel by jaktěživ nevlezlo! Často se strašidlo samo sebe ptalo, jestli nemělo být něčím jiným. Co třeba takovou kočkou, která se může hezky vyhřívat na parapetu? Nebo člověkem! To by byla paráda, říkávalo si. Jo, jo strašidýlku Šimonovi se smála celá strašidelná společnost! Kdyby záleželo jen a jen na Šimonovi, tak ten by chodil strašit jen a pouze v bílý den. Vůbec by na lidi nečíhal, nýbrž by se jim hezky ukázal a slušně je pozdravil. A místo strašení pod dětskou postelí by seděl vedle dětí a třeba  jim předčítal nejrůznější pohádky! Hlavně ale ne ty strašidelné!

Ono by strašidýlko Šimon vůbec nestrašilo, kdyby nemuselo podstoupit Strašící maturitu! To byla série nejrůznějších strašidelných zkoušek, které musela strašidla zvládat nejlépe na jedničku s hvězdičkou! A den zkoušek nastal právě teď! No Šimon měl závratě, hned jak se probudil. Jak se zná, zkoušku nezvládne, to věděl určitě. Ale co bude dělat, když ze všech zkoušek propadne? Alespoň strašení pod postelí by mohl mít na horší čtyřku! " No, uvidíme", vzdychl Šimon, zhluboka se nadechl a vstoupil do místnosti, kde už na něj čekala strašidelná komise! 
Jeho první úkol spočíval ve vystrašení kastelána na hradě. " No těpic!", pomyslelo si strašidlo Šimon. Už přečkat ten chlad a tmu na hradě pro něj bylo nepředstavitelné, natož aby se plížil temnou chodbou za nějakým kastelánem, který má jistě pro strach uděláno. "Achich, ach",  sténalo strašidlo Šimon. 
Když nastala temná noc, už si to Šimon bloumal chladnou chodbou hradu. "Brrr", třepal se Šimon, kdyby tady aspoň taková zima nebyla, to by se to strašilo!" A pak ho zahlédl, kastelán si to rázoval dlouhou chodbou a zkoušel, jestli jsou všechny brány řádně zavřeny. " Huuuuuu", spustilo strašidlo Šimon. Ale pak...krve by se v něm nikdo nedořezal, i když strašidla žádnou krev nemají! Věřte tomu nebo ne, Šimon se zalekl své vlastní ozvěny!  A zatímco nad hrůzostrašným zvukem kastelán jen mávl rukou, náš Šimon prchal, až se za ním vzduch zahříval! Před komisí  pak měl co vysvětlovat, vůbec mohl být rád, že ho pustili k další zkoušce. 
Tou bylo pořádné strašení pod dětskou postelí! " No to jsem schytal, achich, ach", smutnil zase. "Proč bych měl lézt pod dětskou postel, když tam na mě číhá takové nebezpečí? Tma, pavouci a všemožná strašidláá"...začal panikařit, "počkat já jsem strašidlo"....a už, už se znova začal třást. 
Pokojíček, kde ho komise poslala byl táák útulný a postýlka tak měkoučká! Pod postelí však byla větší tma než, Šimon čekal. "Já se nebojím, já se nebojím, nebojím se nebojím se, nebojím", opakovalo si strašidlo Šimon pod postelí. A strachy se třásl tak, že se celá postýlka třásla s ním! Až to holčičku spící na postýlce probudilo! Ta bez ostychu vlezla pod postýlku, popadla strašidýlkovu ruku a vytáhla ho ven. Uvolnila mu místo ve své postýlce, kde si spolu povídali až do rána. Tuze dobře mu u holčičky bylo, dokonce konečně přišel na to v čem vyniká - v čtení pohádek na dobrou noc! 
A tak ráno, jak znovu přistupoval k přísně se tvářící komisi, měl to ve své strašidelné hlavince srovnané! Strašit prostě nebude! Když své rozhodnutí pak konečně dovyprávěl komisi ozvalo se obrovské UF! To jak si všichni oddechli. Neboť dobře věděli, že strašidlo Šimon jaktěživ dobré strašidlo nebude. Pak svorně přikyvovali, že žádný učený z nebe nespadl a že pro jednou mohou udělat výjimku a mohou nechat strašidlo místo strašení, kupříkladu vyprávět dětem pohádky! 
A tak strašidlo Šimon přišel na to, že je parádní dělat to, co ho baví a ne být pouze tím, za koho ho ostatní chtějí mít! A proto děti, když se vám pod postelí zabydlí strašidlo, nemějte strach. Dost dobře to může být naše strašidýlko Šimon, který vám přišel přečíst svou pohádku o tom, jak se strašidlo rozhodlo nestrašit!

Pracovní listy - teď tě čeká trošku přemýšlení a zkus vyluštit všechny zapeklité úkoly

bludištěspoj stíny9ebfaa5636a327db13a5ff15fc56fd07.jpg

ROZDÍLYbludištěobrázky

Malované listy - podzim je v plném proudu a všude v přírodě se válí spousta spadaného listí. Pár si jich nasbírej a pomaluj barvičkami jako ducha, dýni a nebo netopýra. A když nechceš malovat na listy, zkus pomalovat kamínky. Ale neber je v cizích zahrádkách. 

listyduchlistduchdýně

Chlupatá strašidla - z papíru si vystřihni dvě papírová kolečka s dírou uprostřed. Omotávej vlnu pořád dokola, až uprostřed nebude skoro žádná díra. nakonec vlnu po obvodu rozstřihni, zavaž provázkem a vznikne ti chlupatá koulička. Můžeš upravit nůžkami. Přidej očička, nebo křídla. Podle toho, co právě vyrábíš. Na výrobu kouliček z vlny existuje i plastový pomocník. 

netopýrkoulenetopýr

Lampičky z papíru - postupuj přesně podle návodu na obrázku a vzniknou ti nádherné halloweenské lampičky, do kterých patří ovšem jen elektrická svíčka.

lampičkalampičkylampičkylampičkadýně

Postavy na prsty - vytiskni si, obkresli nebo si nakresli sám postavy. Vybarvi je a vystřihni, nezapomeň vystřihnout dole dvě kolečka na tvé prsty.

postavapostavapostavypostavy

Strašidelný hrad - z černého papíru si vystřihni hrad, vystřihni mu okénka a papír přelož. Následně hrad nalep na papír, podklad hradu udělej žlutý (že se v hradu svítí). Teď už jen do okének fixou nakresli různá strašidla nebo věci, které můžeš v hradu najít. 

hradhradhrad

Kostlivec - připrav si černý papír a vatové tyčinky do uší. Vatové tyčinky si nastříhej na určité velikosti a začni na papír lepit tekutým lepidlem. Inspiruj se obrázky.

kostrakostrakostrakostra

Strašidla z otisků - rozmysli si, jakou postavu budeš chtít vytvořit. Podle toho zvol barvu papírového podkladu. Pak si natři dlaň nebo chodidlo temperovou barvou a otiskni na papír. Po zaschnutí barvy pak dokresli ostatní fixou a máš nádherná strašidla.

otiskotiskyotisk

Náramky - vytiskni si nebo nakresli papírové náramky. Hezky a pečlivě je vybarvi a vystřihni. Pak máš krásnou ozdobu na halloweenskou párty.

dýněduchnetopýrdýnědýněduchnáramek

Strašidelný lapač snů nebo závěsná dekorace - připrav si pavouky, netopýry, čarodějnice a jiné dekorace z papíru. Přivaž je na kruh nebo na klacek a vznikne ti krásná dekorace na pověšení. Můžeš ji dozdobit peříčky, korálky, stuhami, světýlky...

závěszávěszávěszávěszávěs

Stínové divadlo - z papíru si vystřihni různé postavičky, se kterými chceš hrát divadlo. Nalep na ně špejli tekutým lepidlem, izolepou nebo tavnou pistolí. Pak už jen stačí nakreslit kulisy a pozvat diváky.

divadlodivadlodivadlo

Dřívka - teď budeme vyrábět z dřívek od nanuků. Dnes už se dají taková dřívka i koupit. Naskládej dřívka jedno vedle druhého a slep tavnou pistolí nebo tekutým lepidlem dalším dřívkem. Pak celý výtvor otoč a pokresli barvami. Strašidly si můžeš vyzdobit pokojíček. 

dřívkadřívkadřívkadřívkadřívka

Duchové - vezmi si bílý kelímek nebo plechovku natřenou bílou barvou. Po uschnutí nakresli oči a pusu. Z krepového papíru si vystřihni dlouhé pruhy a nalep je do spodní část kelímku nebo plechovky. Pak stačí strašidlo někam zavěsit do průvanu a bude krásně létat.

duchduchduchduch

Lampičky - popros maminku o nějakou sklenici, kterou už nebude potřebovat. Pomaluj ji barvami a dokresli různé strašidelné výjevy (pavouk v síti, strom, létající čarodějnici, dýni...). Pak už jen dovnitř dej svíčku a za pomoci rodičů ji zapal. Ve tmě tvůj výtvor krásně vynikne.

lampičkylampičklampičky

Hýbající postavy - postavy pečlivě vybarvi a vystřihni. Pomocí nýtů je sestav.

čarodějnicedýněčarodějnicekostra

Duchové z vlny - budeš potřebovat vlnu. Podle postavičky, kterou chceš vyrobit si vezmi barevnou vlnu. Obtáčej ji kolem kartonu jako na obrázku, dole přestřihni a nahoře svaž provázkem. Přidělej černá očka a máš ducha, kočičku, čarodějnici nebo dýni. Vymyslíš ještě jiné postavy?

vlnavlnavlna

Duch z vaty - z papíru si vystřihni obrys ducha. Z vaty si připrav kuličky, které nalep na ducha až bude pokrytý celý papír. Z černého papíru vystřihni oči a pusu a nalep je na vatového ducha. 

duchduchduchduchduch

Dýně - Vezmi si dva papírové tácky. Jeden natři oranžovou barvou a druhý černou. V oranžovém talíři vystřihni pusu a oči dýně. Pak přilep okraje oranžového talíře na černý. Dovnitř dej elektrickou svíčku.

dýnšdýně

Pavučina - tento výrobek už bude trošku složitější. Papír slož podle návodu na obrázku a ustřihni proužky. Po rozložení ti vznikne pavučina. Můžeš do ní vyrobit pavoučka. Fantazii se meze nekladou.

pavučinapavučina

Hrad z krabice od mléka - schovej si krabici od mléka nebo džusu. Pořádně ji vypláchni a nech vyschnout. Vystřihni do krabice okénka (bude ti možná muset pomoci dospělí). Krabici natři černou temperovou barvou. Okénka podle žlutým papírem. Celou krabici pak dozdob strašidly, která na hradě bydlí. Večer můžeš do krabice vložit elektrickou svíčku (tím pádem nezapomeň ustřihnout dno krabice).

hradhrad

Mumie - ruličku od toaletního papíru natři celou černou barvou. Po zaschnutí nalep očička a kolem dokola omotej obvazem. Nebo rovnou omotej obvazem sklenici a nalep oči. 

mumiemumie

Strašidelné vařečky - starou vařečku nabarvi barvou a dokresli a nebo dolep obličej a příslušné věci, které patří strašidlům. Jaké jiné postavičky ještě vymyslíš?

vařečky

Veselé dýně - na čtvrtku nakresli dýni a po zaschnutí ji vystřihni. Ze zadní strany přilep pruhy různobarevného krepového papíru. Ve větru bude krásně vlát. 

dýně

Omalovánky - Nakonec se můžeš zabavit u vymalování omalovánek

omalovánkaomalovánkaomalovánkaomalovánkaomalovánkaomalovánkaomalovánkaomalovánkaomalovánka

INDIÁNSKÉ ODPOLEDNE

Ve středu 29.9. se na školní zahrádce sešli všechny indiánky a indiáni. Za zvuku bubnu jsme se přivítali a zahájili tak zkoušku odvahy všech indiánů. Čekala na nás cesta na koni ke Stříbrnému jezeru pro poklad, zkouška hmatu. Své kreativní nadání jsme prokázali při malování pírek, Naučili jsme se nějaká indiánská slova a hned je zaznamenali na dřívka. Museli jsme zvládnout i poznávání přírodnin. Za zvládnutí všech úkolů na nás čekala sladká odměna. Celé odpoledne jsme zakončili indiánskou písní za doprovodu bubnu a indiánským pokřikem. 

indiániindiáni 1.a

Více fotek v galerii družiny

ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU

Začal nový školní rok a my jsme se pustili do práce. Prvňáčci se seznamují s novým prostředím, zkoumají nové hračky a poznávají nové kamarády. Třeťáci malovali na chodník vzpomínky z léta, jiní se zase pustili do práce se dřevem. Prvňáčci ohodnotili svůj první týden ve škole a tvořili z plastelíny. 

práce se dřevemmalování na chodníkplastelína

Více fotek v galerii družiny

Archív: