Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Pro rodiče > Školní družina

Školní družina

Školní rok 2023/24

V pátek 28. června bude provoz školní družiny do 14 hodin. Oběd v 10:30 hodin.

Pokud má žák odcházet sám, prosím o napsání lístečku.

 

DĚTSKÝ DEN S PIRÁTY

Dne 5.6.2024 prožily děti dětský den s pirátskou tématikou. Než jsme se vydali na hřiště, měl se každý z nás zamyslet nad tím, co se mu v tomto školním roce nepovedlo nebo stalo nehezkého a chtěl by to nechat odplavat. Vše děti zaznamenaly na pirátskou listinu, kterou jsme smotali a vložili do lahve a nechali odplout až do moře.

Poté se spojila všechna oddělení ŠD a děti se pustily do malování obrázků křídami. K vidění byli lodě, chobotnice, palmy, želva a mnoho dalších obrázků. Každé oddělení si ulovilo jednu rybku, na kterou si děti vybarvily šupinku pro štěstí. Nakonec se malí piráti vydali za sladkým pokladem.

 DRUHÁCIprvnácimalování na chodník

radost z pokladumalování na chodník piráti

Více fotek v galerii družiny

KVĚTEN

Drátkovali jsme srdíčka pro maminky ke dni matek a ze zbytků drátků holky vytvořily náušnice. K dárkům ze samotvrdnoucí hmoty jsme přidali i pracovní list o mamince. Snažíme se co nejvíce času trávit venku, ale když to nejde, umíme si najít zábavu v tělocvičně hraním netradičních her. Zaměřili jsme se i na režim dne, vytvořili jsme si hodiny, povídali si o trávení volného času, vytvořili sportovní panáčky. Dalším tématem byla zdravá výživa, ke které jsme si společně vytvořili pexeso a naučili jsme se rozeznávat zdravé jídlo od nezdravého. Vyráběli jsme létající balóny z papíru a rozkvetlý strom plný mandal.

náušnicezdravá stravacvičenímalování

Více fotek v galerii družiny

ČARODĚJNICKÁ BOJOVKA

V úterý 29.4. se na školním hřišti uskutečnila čarodějnická bojovka pro všechny děti ze školní družiny. Na ty menší z 1. a 2. třídy čekalo 17 stanovišť s úkoly, se kterými jim pomáhali žáci z devátých tříd. Na ty starší ze 3. a 4. tříd čekalo 13 stanovišť. Vzájemně spolupracovali při jejich plnění. Po vyluštění tajenky a doplnění čarodějného zaklínadla na ně čekala sladká odměna. 

čarodějnicečarodějnicečarodějnicečarodějnice

Více fotek v galerii družiny

DUBEN

Konečně je hezké počasí a snažíme se být co nejvíce venku. Žáci ze 3.třídy si zasadili na zahrádce hrášek a pozorují, jak roste. Chráníme také naši planetu při tvoření na den Země. Na konci měsíce jsme se soustředili na čarodějnice, čeká nás totiž čarodějnická bojovka!

korálkytvořeníhrášek

Více fotek v galerii družiny

BŘEZEN

Přivoláváme jaro - vyrábíme kytičky, motýlky, ptáčky, pozorujeme přírodu. Vyrobili jsme si knižní panáčky, povídali si o oblíbené knížce, přečetli pohádky. Vyhlížíme krásné počasí na chození na zahrádku a hřiště. 

motýlcikeramikatřetí třída

 Více fotek v galerii družiny

ŽONGLÉR

V pondělí 11.3.2024 nás navštívil v tělocvičně žonglér se zahraniční španělskou návštěvou. Ukázal dětem žonglování s míčky, kužely, s ohněm, polykání meče, chození po skle. Artistka předvedla točení s kruhy i jiná zajímavá čísla s balancováním nebo hlavou dolů. Dětem se akce velice líbila.

kruhkruhydětižonglér

Více fotek v galerii družiny

ÚNOR

Na začátku měsíce jsme měli v družině společný karneval. A protože sníh už nám slezl, pustili jsme se do vyrábění. Připravili jsme ručně vyrobené dárky pro své milované na svátek svatého Valentýna. Pozorujeme jak už se venku příroda mění a těšíme se na jaro!

 šašcivalentýndrátkovaná srdce

Více fotek v galerii družiny

KARNEVAL

V úterý 6.2.2024 se uskutečnil v tělocvičně školy karneval všech oddělení školní družiny. Děti si připravily zajímavé a originální kostýmy. Připravená byla hudba, 9 stanovišť s úkoly a sladká odměna. Zatančili jsme si vláček, společný tanec a k dispozici byl i fotokoutek s legračními rekvizitami.

karnevalkarnevalkarneval

Více fotek v galerii družiny

LEDEN

Sněhu bylo málo a tak jsme se pustili do tvoření. Vyrábíme sněhuláky a vločky alespoň z papíru nebo jiného materiálu. Třeťáci se pustili do háčkování. Na dveře pomalu klepe karneval a tak vytváříme i karnevalové masky a škrabošky, výzdobu na karnevalový rej. 

MALOVÁNÍ kamínkůvločkatřetí bsněhulák

Více fotek v galerii družiny

přání

PROSINEC

Na začátku prosince jsme se připravovali na příchod Mikuláše, čertů a andělů. Vyrobili jsme čertíky, stříbrné a zlaté andílky a papírové Mikuláše. Psali anebo kreslili jsme svá přání pro Ježíška, která jsme uschovali do andělských schránek. Vyrobili jsme skřítky jako dárky pro rodiče, chodili jsme ven bobovat, koulovat se a stavět sněhuláky. Vybarvujeme si své adventní kalendáře a těšíme se na příchod Ježíška.

 čertiandělježíšekanděl

Více fotek v galerii družiny

LISTOPAD

Opadalo listí a nám začaly podzimní hrátky s listím. Vyráběli jsme z podzimních plodů, pozorovali jak se příroda mění, hrabali jsme listí. Povídali jsme si o Dušičkách, vyprávěli si o svatém Martinovi a vyráběli různé výrobky na toto téma.

pavoukpodzimpavouci

Více fotek v galerii družiny

ŘÍJEN

Teplo už odchází, začínáme být více uvnitř a tak hrajeme nejrůznější hry. Začínáme vyrábět podzimní výrobky, využíváme přírodniny a chytáme se na příchod Halloweenu. Vyrobili jsme si kamarády pavoučky na zahrádku, balonkové dýně a různá strašidla.

dýněvyráběníhranípodzim

Více fotek v galerii družiny

INDIÁNSKÉ ODPOLEDNE

V pondělí 18.9.2023 proběhlo na naší družinové zahrádce indiánské odpoledne. Děti se proměnily na indiány a čekalo na ně 10 stanovišť - chytání rybiček, poznávání přírodnin, hmatovka, uzly, přejít lávku, slackline, sestavování obrázku, výroba společného sluníčka, hledání rozdílů a hod šiškou. Všichni splnili úkoly nad očekávání a čekala je sladká odměna. 

indiánirybičky

Více fotek v galerii družiny

ZÁŘÍ

Nezvykle teplé září trávíme co nejvíce času venku na zahrádce. Pozorujeme, jak se listy barví do podzimních barev. Najdeme si ale i čas na tvoření. Vyrobili jsme si záložky do knížky, barevné stojánky na tužky, povídali jsme si o bezpečné cestě do školy, jak jsme se měli o prázdninách a seznamujeme se s novými kamarády. 

bezpečnosttvořenídruháci

Více fotek v galerii družiny

Archív: