Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Školní akce - archiv

Školní akce

2018/2019

Plánované akce

Plavání - dobrovolné pro 2. ročník, povinné pro 3. a 4. ročník
Sportovní dny - 6. září 2018
Alternativní den
Projektové dny "Rozumíme penězům"

Den Země

Lyžařský výcvikový kurz - 7. ročník a pro zájemce 3. a 4. ročník
Vodácký kurz - 8. ročník - informace

4. června 2019 – Zpívající ježek

Žáci naší školy se zúčastnili okresního kola pěvecké soutěže „Zpívající ježek“, která byla tento rok poprvé v historii Jihlava a pořádala ji ZUŠ Jihlava. Mezi postupujícími z naší školy byli O. Dvořák (2.A), S. Križanová (4.B), A. Večeřová (5.A), K. Patkaňová (7.B). Velkým úspěchem byla hned dvě první místa, kde zvítězily ve své kategorii S. Križanová a A. Večeřová.  Všem moc děkujeme a vítězkám gratulujeme!

27. května 2019 - Malování postav k jihlavskému havířskému průvodu Havíření 2019

I letos naši žáci (tentokrát celá 8.A  a čtyři dívky z 9.B) malovali akrylovými barvami na připravené dřevotřískové podklady postavy k výzdobě města pro chystaný jihlavský havířský průvod, který letos slaví 20 let od obnovení.

03.JPG 04.JPG 06[1].JPG 07[2].jpg

16. května 2019 - Dyslektická olympiáda

Vybraní žáci 1.- 5. ročníku naší školy se zúčastnili dyslektické olympiády v Třebíči. Měřili své dovednosti v matematice, ve skládání puzzlí, v přírodovědném kvízu, na stezce v botanické zahradě a v netradičním sportování na hřišti. Za své výkony si odnesli medaili spolu s malými dárečky. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

15. května - TEIFOC

Ve středu 15. května 2019 jsme se zúčastnili soutěže ve stavění ze stavebnice Teifoc. Soutěž se uskutečnila v odloučeném pracovišti SŠS Jihlava-Helenín.
Letos měli žáci velmi volné téma. Úkolem bylo postavit ,,Dům svých snů“ během časového limitu tří hodin. Ze sedmi zúčastněných družstev se naše škola umístila  na 5. místě a zajistila si tak postup do krajského kola, které se bude konat v Havlíčkově Brodě na podzim 2019 - gratulujeme.

11. - 14. května 2019 - Vodácký kurz

Ve dnech 11. - 14. května 2019 se 26 žáků z 8. tříd zúčastnilo každoročního vodáckého kurzu na řece Sázavě. První den po příjezdu a ubytování v kempu Cíl Samopše proběhl základní vodácký výcvik na řece u kempu a na to navazující  outdoorový program. Druhý den kvůli počasí (dopolední déšť) došlo k prohození pořadí sjížděných úseků, a proto jsme sjížděli řeku z kempu do Stříbrné Skalice (cca 12 km), po návratu a odpočinku opět probíhaly herní aktivity. Třetí den jsme sjížděli řeku z Českého Šternberka do našeho kempu (cca 15 km). Poté následoval odpočinek, hry a večer táborák s opékáním buřtů. Čtvrtý den byl věnován dalším outdoorovým aktivitám a odjezdu do Jihlavy. Přes ne úplně příznivé počasí (chladno, občasný déšť) se kurz velmi vydařil, zásluhu na tom mají výborní instruktoři a pak hlavně samotní žáci, kteří letos byli opravdu bezvadní a zasluhují velké uznání!

14. května 2019 - Mladý zdravotník

Opět po roce jsme vyrazili na soutěž Mladý zdravotník, kterou již několik let pořádá Český červený kříž v Jihlavě. Bohužel i letos k nám nebylo počasí vlídné. Jelikož jsme nastupovali jako poslední v každé kategorii, dost jsme vymrzli. Počáteční nadšení vystřídala nervozita a v konfrontaci s téměř reálnými situacemi jsme závodní tempo moc dobře nezvládli. Dívky z prvního stupně byly deváté, chlapci z druhého stupně sedmí.Přesto přetrvávají pozitivní reakce a chuť se zúčastnit dalších ročníků.
Děkuji všem žákům za trpělivost a přípravu. Eva Slámová

IMG_20190514_101443.jpg   IMG_20190514_100213.jpg IMG_20190514_081535.jpg

9. května 2019 - Dopravní výchova

Duben opět patřil dopravní výchově. V týdnu od 1. 4. do 18. 4. se v našich třídách uskutečnila intenzivní výuka dopravní výchovy. V závěrečných testech v kategorii 4. a 5. tříd nejlépe uspěla 4.B s počtem trestných bodů 88. Ve starší kategorii 6. - 9. tříd měla nejméně trestných bodů, a to 29, třída 9.B . Z nejlepších řešitelů jednotlivých tříd bylo sestaveno soutěžní družstvo ve složení Aneta Pokorná, Andrea Fremundová, Jan Kopecký, Alex Vašíček, Viktorie Knýcká, Klára Zachariášová, Ondřej Duba a Jakub Smítal, kteří nás budou reprezentovat 27.5. na dopravní soutěži mezi ostatními jihlavskými školami. Zatím si v pondělí 13. 5. vyzkoušeli jízdu zručnosti, kde mezi staršími nejlépe uspěl Jan Kopecký ze 7.B a z mladších byl nejlepší Jakub Smítal ze 4.B.

9. května 2019 - Stavíme ze stavebnice ROTO

Začátkem března byla vyhlášena konstrukční soutěž Stavíme ze stavebnice ROTO pro žáky 1., 2. a 3. ročníku základních škol se sídlem v Kraji Vysočina. Téma znělo Igráček „vynálezce dopravních prostředků“.
Měli jsme vymyslet dopravní prostředek, který bychom mohli využít dnes i v budoucnosti na dopravu i přepravu čehokoliv. Fantazii se meze nekladly.  
Třída 3. A byla vybrána mezi nejlepší práce a získala jednodenní pobyt v zábavném vědeckém parku VIDA! v Brně. Vymysleli jsme dopravní prostředky na již obydlené planetě Mars.

IMG_1252.JPG  IMG_1241.JPG IMG_1234.JPG

7. května 2019 - Vybíjená - okresní kolo žáků 4.- 5. tříd

Gratulujeme ke 3. místu
IMG_20190507_124159.jpg

7. května 2019- Den matek - projektový den 1. stupně - vice ve fotogalerii 

Projektový den, zaměřený na výrobu dárků pro maminky ke Dni matek, si děti 2. - 5. tříd opravdu užily. Každý si vybral 2 tvořivé dílny ze sedmi nabízených. Vyráběly se papírové hyacinty, pekla se linecká srdíčka, malovaly se hrníčky, tvořily se vázičky a amulety a nechyběla ani vyšívaná a papírová přáníčka nebo srdíčka z vlny. Prvňáčci si ve svých třídách také vyráběli dárky, takže už stačí jen dárečky mamince předat a pusu přidat.

24. dubna 2014 - Den Země

Exkurze do Terezína
24. dubna 2019 se žáci 9. tříd vydali na dějepisnou exkurzi do Terezína.
Prohlídka začala v Malé pevnosti, která za 2. světové války sloužila jako věznice gestapa. Průvodci nás provedli celami, kde byli vězněni političtí odpůrci režimu, nahlédli jsme i do samotek, umývárny, „prádelny“ a dalších prostor, kde dozorci týrali vězněné osoby.
V muzeu jsme prošli výstavu s mnoha zajímavými exponáty a informacemi. V dobovém kině, které dříve sloužilo dozorcům, jsme viděli záběry z propagandistického filmu, který nacisté v Terezíně natočili, aby celému světu ukázali, jak se zde Židům „dobře“ žilo.
Z Malé pevnosti jsme se vydali do města, kde jsme procházeli kolem budov, kde se za války tísnily stovky vězněných lidí. Jejich život potom ve většině případů skončil ve vyhlazovacích táborech v Osvětimi, Treblince a dalších. Prohlídku jsme zakončili v tísnivém prostředí krematoria a hřbitova obětí terezínského ghetta.
Po odjezdu se žákům honily hlavou různé myšlenky a z následné diskuse vyplynulo, že si dobře uvědomují, jak je důležitá svoboda člověka a respektování jeho lidských práv.

IMG_20190424_131949.jpg  IMG_20190424_120551.jpg

Včelí stezka

Naše skupina se v počtu 27 žáků vydala na poměrně dobrodružnou vycházku od hájenky u Větrného Jeníkova přes Smrčnou do Pávova. Za velmi chladného a větrného počasí jsme ušli asi 11 km a cestou jsme museli zdolávat některé přírodní překážky (přeskakovat potok, podlézat či přelézat stromy). Z naučných tabulí na Včelí stezce jsme se dozvěděli něco nového a během her jsme se i pobavili. Za zdolání cesty si všichni vysloužili zlatou hvězdu a ti nejšikovnější sladkou odměnu.

stezka1.JPG  stezka6.JPG  stezka10.JPG

Údolím řeky Jihlavy

Na Den Země jsme se autobusem svezli do Luk nad Jihlavou a z Luk jsme se pak vraceli na bruslích, koloběžkách, skateboardech či pěšky zpět.  Cesta vedla údolím řeky Jihlavy. Procházka byla příjemná. Pouze počasí nám příliš nepřálo, ale i přesto se výlet vydařil.  Den Země jsme si užili, do školy jsme se vrátili příjemně unavení a spokojení.

IMG_20190424_111056.jpg  IMG_20190424_121136.jpg  IMG_20190424_120956.jpg

Polná

Letošní svátek Dne Země jsme oslavili poznávací vycházkou po Polné. Jako skupinka asi dvaceti dětí jsme se vydali nejprve autobusem do Polné, kde jsme nejdříve navštívili místní muzeum, oddělení Stará škola, která se nám ohromně líbila. Mohli jsme si sednout do lavic, ve kterých ve školách seděli ještě naši rodiče, pak jsme viděli zachovalou třídu z 19. století a nakonec jsme se byli podívat do bytu řídícího učitele. Prohlídka nás nadchla.
Bohužel nevyšlo počasí. Byla velká zima, foukal silný studený vítr, a tak jsme původní plán Cestu kolem Pekla byli nuceni přehodnotit. V okolí místního zámku jsme shlédli výstavu dravců, pak jsme se vydali k místní synagoze a nakonec si koupili horký čaj na zahřátí.
Příště se budeme těšit na podobnou akci!

U Staré školy, Polná (1).jpg  Synagoga, Polná (1).jpg

 

24. dubna 2019 - krajské kolo soutěže dětského divadla v Třebíči

Ve středu 24. dubna 2019 se dramatický soubor Hadřík zúčastnil krajského kola soutěže dětského divadla v Třebíči. Děti předvedly vlastní dramatizaci hry Dívka z Černé věže podle knížky Zdeňka K. Slabého

DSC_4562.JPG

10. dubna 2019 - Alternativní den  -  Leonardo da Vinci, 500 let od úmrtí geniálního umělce a vynálezce

 Alternativní den na naší škole jsme věnovali osobnosti a dílu Leonarda da Vinciho, protože právě letos 2. května uplyne 500 let od úmrtí tohoto italského renesančního génia.
 Žáci druhého stupně byli tradičně rozděleni do skupin po cca pěti žácích napříč ročníky. Vzniklo tak 29 skupin, kterým byly  zadány tři úkoly pro domácí přípravu. V prvním si měli zjistit, připravit a graficky zpracovat základní informace o životě a díle Leonarda da Vinciho. Druhým úkolem bylo navrhnout a vyrobit libovolný model inspirovaný jeho vynálezem. Třetím úkol přinášel výzvu  vymyslet a zkonstruovat padák, který by byl schopen dopravit z výšky zhruba deseti metrů syrové vajíčko bezpečně  na zem. Při těchto úkolech i při samotném alternativním dni žáci uvnitř skupinek aktivně spolupracovali.
Alternativní den probíhal na jednotlivých stanovištích, na kterých se postupně všechny skupinky vystřídaly. Na stanovištích plnili žáci praktické i teoretické úkoly. Úspěšnost splnění úkolu na každém stanovišti byla hodnocena body v rozmezí 1-5 (kdy 5 bodů bylo maximum). Tyto body spolu s hodnocením závěrečné prezentace skupinky daly dohromady celkový zisk bodů pro konečné pořadí (které však nebylo hlavním cílem alternativního dne).
Náplň jednotlivých stanovišť:

 1. Padák – na tomto stanovišti měli žáci pomocí doma zkonstruovaného padáku bezpečně dopravit syrové vajíčko z výšky na zem. Postupné výšky byly dvě. První zhruba třímetrová (zídka školní zahrady) a pokud vejce tento let přežilo, měla skupinka další pokus z výšky asi 10m (okno budovy školy). Protože většinu padáků žáci vyrobili velmi nápaditě a kvalitně, bylo více úspěšných pokusů než neúspěšných.
 2. Vlaštovka a Soma kostka – zde žáci měli sami složit svou originální vlaštovku a hodit ji tak, aby letěla co nejdále. Dále měli za úkol složit hlavolam do tvaru krychle.
 3. Lidské tělo – v tělocvičně školy žáci skládali anatomický model lidského těla z jeho jednotlivých částí.
 4. Stavba věže – za pomoci provázků při týmové spolupráci žáci stavěli z dřevěných kostek co nejvyšší věž, aniž by se kostek fyzicky jakkoliv dotkli.
 5. Vynálezy – zde žáci správně určovali jednotlivé Da Vinciho vynálezy
 6. Život a dílo – při této aktivitě žáci ve skupinkách skládali puzzle čtyř nejznámějších Leonardových děl (Madona ve skalách, Poslední večeře, Dáma s hranostajem, Mona Lisa) , dokreslovali čtyři jeho kresby (měli k dispozici jen jejich poloviny) a vyplňovali test o jeho životě a díle.
 7. Angličtina – zde žáci zhlédli krátký dokument o Leonardovi v anglickém jazyce a následně odpovídali na otázky v angličtině.
 8. Hudebně literární stanoviště – žáci vyslechli dvouminutovou hudební ukázku, ve které zazněl název Leonardova hudebního vynálezu – violy organisty a poté řešili křížovku s tajenkou.
 9. Čtenářská gramotnost a šifra – zde žáci podle úryvků textu poznávali knihy, luštili číselný kód a podle něj hledali určitá slova, která poté složili do smysluplné věty.
 10. Tajné písmo – na tomto stanovišti pomocí mřížkové šifry žáci zašifrovali vlastní tajnou zprávu.
 11. Závěrečná prezentace – na závěr každá skupina před ostatními krátce představila svou domácí práci (plakát o životě a díle Leonarda , Leonardovým vynálezem inspirovaný model) a provedla zhodnocení činnosti během alternativního dne.

Alternativní den se podle výsledků aktivit na jednotlivých stanovištích, zhotovených palkátů a modelů a hlavně ohlasů žáků i učitelů pěkně vydařil 😊.

4. dubna 2019 - Házená - mladší žáci
Gratulujeme ke 2. místu

DSCN7489.JPG

28. března 2019 - Vyhodnocení výtvarné soutěže

MMJ vypsal výtvarnou soutěž pro děti 1., 2 a 3. tříd na téma „pod vodou, ve vzduchu, v lese, v zoologické zahradě“ - jakýkoliv formát a jakákoliv technika, obrázky budou sloužit jako náměty na stěny v ložnicích nové školky MŠ Na Dolech.
Mezi vyhodnocenými žáky byli i žáci naší školy - A. Andrysíková, V. Hűbelbauerová, D. Dvořák, P. Fíla a S. Kacetlová - jako odměnu si žáci nesou domů batůžek s překvapením - GRATULUJEME

IMG_3440.JPG

27. března 2019 - Beseda s panem Matulou

Dne 27. 3. 2019 se konala na naší škole beseda s panem Matulou, který dlouhou dobu aktivně létal na armádních stíhačkách a nyní učí piloty létat na těchto strojích. Žáci se nejdříve dozvěděli, jak se pan Matula dostal k létání na vojenských letadlech, ukázal jim leteckou kombinézu a vysvětlil, co vše musí pilot na sobě mít, když chce létat se stíhačkou. Součástí povídání byla i ukázka letadel a vrtulníků, na kterých piloti naší armády létají nebo se na nich létat učí. Hodně času zabrala závěrečná diskuse, kdy se děti ptaly na zážitky z létání, parametry letu či letadel, jak daleko stíhačka doletí, jakou rychlostí atd. Beseda se dětem líbila.
Zajímavostí je, že pan Matula chodil do naší školy v deváté třídě.

27. března 2019 - Dřeváček - školní kolo pěvecké soutěže

Tradiční pěvecké soutěže "O dřevěomlýnský dřeváček" se letos zúčastnilo na 50 účastníků v pěti věkových kategoriích. Spolu s diváky vyslechli pestrou paletu písní nejrůznějších žánrů. Zpěváci nejčastěji volili sólový zpěv bez doprovodu, někteří zpívali s doprovodem klavíru, kytary nebo ukulele. Během technických přestávek pro porotu si pak zazpívali všichni společně a interaktivně. Vítězové jednotlivých kategorií postupují do okresního kola v ZUŠ Jihlava. Za nejmladší kategorii je to Ondřej Dvořák, ve druhé kategorii Simona Křižanová, ve třetí kategorii Amálie Večeřová a  ve čtvrté Kateřina Patkaňová. V nepostupové kategorii nejstarších získal první místo Alois Stavárek. Zpěváci na prvních třech místech všech kategorií si na památku odnesli originální diplom a dřevěný model skutečného dřeváčku, všichni účastníci za svůj sladký zpěv i něco na zub. Všem patří díky za odvahu vystoupit a za radost ze zpěvu. A postupujícím držíme palce! 

21. března 2019 DMF

Ve čtvrtek 21. března 2019 se v DIODu konal DOCELA MALÝ FESTIVAL, 24. ročník oblastní postupové přehlídky dětských divadel Jihlavska, který již po sedmnácté pořádala naše škola pod záštitou statutárního města Jihlava. Motto letošního ročníku znělo: Když nemůžeš, tak přidej...  Dětští divadelníci se ucházeli o postup do krajského kola soutěže dětských dramatických souborů. Kromě soutěžních souborů se zúčastnili i handicapovaní zpěváci  ze ZŠ speciální a Praktické školy v Jihlavě a tanečníci z Denního a týdenního stacionáře v Jihlavě. Na festivalu předvedly své hry také dramatické kroužky z naší školy - Hadr a Hadřík. Mladší  získali širší nominaci na postup do krajského kola.

20. března 2019 - Představení pro rodiče - vice ve fotogalerii 

Ve středu 20. března 2019 v divadle DIOD vystoupili žáci naší školy na již tradičním Představení pro rodiče. Diváci mohli vidět divadelní hry dramatických souborů Hadr - Pod zámkem a Hadřík - Dívka z Černé věže, taneční vystoupení, poslechnout si několik básniček, flétnisty, kytaristu, zpěváky a dokonce i saxofonistku.

15. března 2019 - Poznej Vysočinu

Po několika letech půstu jsme se opět zúčastnili již desátého ročníku soutěže „Poznej Vysočinu“, kterou pořádá Kraj Vysočina. Do finálového kola spolu s dalšími 171 žáky a studenty z 87 základních škol a víceletých gymnázií z celého kraje  se probojovali Kristýna Svobodová z 9.BRichard Březina z 9. A.
Po úvodním zahájení si všichni napsali soutěžní test s 25 otázkami zaměřující se na známé i méně známé události z našeho kraje. V průběhu volného času, kdy byly opravovány testy, se děti bavily s Úžasným divadlem fyziky na téma „Vidět zvuk, slyšet světlo“. V tvrdé konkurenci se naši žáci umístili těsně za polovinou všech zúčastněných. - více zde          

1. března 2019 - vice ve fotogalerii 

V rámci plnění Strategie pro kulturu, volný čas a cestovní ruch připravuje Magistrát města Jihlavy (OŠKT, ORM a KP) ve spolupráci se se Střední uměleckou školou grafickou nové herní prvky pro oblast Stříbrného údolí, tedy okolí řek Jihlavy a Jihlávky.
1. března 2019 se uskutečnilo pracovní setkání nad studentskými návrhy v DIODu. Tohoto setkání se zúčastnilo i 12 žáků 4. a 5. ročníku naší školy.

27. února 2019 - Příběhy našich sousedů

27. února 2019 se v gotické síni jihlavské radnice konala slavnostní prezentace Příběhů bezpráví. Pamětnické příběhy zde představilo 13 týmů z jihlavských základních škol a z gymnázia.
Náš tým – Anička Borská, Adéla Kittlerová, Sabina Krausová a Vojta Orany – zpracoval vzpomínky pana Františka Jirouška, který jim vyprávěl především o době, kterou strávil jako totálně nasazený ve Stuttgartu.
Jejich práci porota hodnotila velmi pozitivně a tým vybojoval výborné 2. místo.
Velice jim k tomuto úspěchu gratulujeme.

https://www.pribehynasichsousedu.cz/jihlava/jihlava-2018-2019/jirousek-frantisek/

závěrečné prezentace

 

22. února 2019 - sportovní den - 2. stupeň vice ve fotogalerii 

sportovní aktivity - lyžování, bruslení, plavání, boulder stěna, kuželky

Lyžování na Šacberku - podmínky nebyly zrovna ideální, ale i přesto jsem si pěkně zalyžovali. ( J. Kočí)

Plavání -  naše skupina 28 dětí  se šla koupat do Vodního ráje v Jihlavě. Děti si užily  tobogánu, vířivek, vodních proudů a trysek. Některé se koupaly i ve venkovním bazénu. Dopoledne proběhlo v pohodě a v dobré náladě. (B. Brunner)

Kuželky - naše skupina v počtu 25 žáků se rozdělila na dvě menší skupinky, které se prostřídaly v týmových soutěžích na šipkách ve škole a na kuželkách v Kuželně u Chába. Každá hra byla velmi napínavá, protože hráči byli vcelku vyrovnaní a šanci na výhru měli všichni. Většina hrála kuželky poprvé, a tak  byla se svými výkony spokojena, některým spadlo dokonce všech 9 kuželek. ( I. Doláková)

Boulderová lezecká stěna - Lezení na boulderové stěně Točna na Bedřichově pod vedením M. Kosiny a A. Hromádkové si v rámci sportovního dne vybralo 17 žáků, převážně ze šestého a sedmého ročníku. Po úvodním proškolení a praktických ukázkách (při nichž pomohli dva žáci Matyáš a Zuzka, kteří se lezení věnují aktivně a navštěvují místní lezecký sportovní kroužek) si žáci sami mohli zkoušet jednotlivé bouldery (cesty) či přelézat stěny v kombinaci cest. Protože bouldering na umělé stěně (lezení bez lana v malé výšce nad měkkou pružnou podlahou) je velmi namáhavá disciplína, je nutné mezi lezením odpočívat. K tomu sloužil místní bar s občerstvením (chutnaly zejména výborné domácí dorty paní Vlkové). Celkem žáci na boulderu strávili v příjemné atmosféře smysluplné tři hodiny, kdy si mohli důkladně vyzkoušet své pohybové schopnosti a fyzickou zdatnost. ( M. Kosina)

Bruslení - naše skupina 33 bruslařů se sešla ráno před Horáckým zimním stadionem. Po pečlivém zašněrování bruslí všichni vyrazili na led, kde děvčata zkoušela různé krasobruslařské figury, chlapci závodili a ti, kdo si nebyli na bruslích tak jisti, využili hrazdy jako oporu. Na 20 minut se bruslaři ohřáli a nasvačili v šatně. Všichni měli z bruslení radost a nikomu se ani po dvou hodinách nechtělo opustit ledovou plochu. Těšíme se na další zimní sportovní den. (E. Hlubučková)

 

20. února 2019- školní kolo recitační soutěže

Ve středu 20. 2. se po předchozích třídních kolech uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Porota si poslechla a vybírala ty nejlepší recitátory z 50 soutěžících. Tady jsou výsledky:

1. třídy – 1. místo Johanka Vavrdová
2. a 3. třídy  - 1. místo Adam Pokorný, Tomáš Trnka
4. a 5. třídy – 1. místo Oliver Kolář a Simona Križanová
6. a 7. třídy – 1. místo Tereza Hrbková, Janika Jeletz a Zuzana Dvořáková
8. a 9. třídy  - 1. místo Adéla Kittlerová, Tereza Kneprová a Anna Dvořáková.

Všem vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole!

9. 2. - 16. 2. 2019 - LVK - 7. ročník 

Ve dnech 09.02.2019 až 16.02.2019 se uskutečnil Lyžařský výcvikový kurz naší školy. Společně se ZŠ Větrný Jeníkov a ZŠ velký Beranov jsme byli v Janských Lázních. Sněhu jsme si užili dostatečně, sluníčka a mlhy také. Všechny děti lyžovaly a bez problémů zvládly i těžší sjezdovky. Už se těšíme na příští rok. vice ve fotogalerii                         
                                                                 B. Brunner - vedoucí LVK

19. prosince 2018 - vyhlášení výsledků  - Vánoční stromeček

I v tomto roce se žáci třetí třídy účastnili soutěže o nejkrásnější vánoční stromeček na Masarykově náměstí. Úžasnou odměnou za práci při výrobě ozdob bylo 1. místo v kategorii základních škol.
Dostali spoustu krásných cen – cukrovinky, stolní fotbal, logické hry, svítící náramky. Nejvíce si to však společně užijí v lednu, kdy stráví 2 hodiny v Robinsonovi – ostrově zábavy.
GRATULUJEME!!!

36c.jpg

12. prosince 2018 - Vánoční besídka

12. prosince se v DNK uskutečnila vánoční besídka naší školy.
Jako každý rok byla pro velký zájem z řad rodičů dvě představení, která se programově od
sebe částečně lišila. Před vstupem do sálu mohli diváci ochutnat domácí cukroví a měli možnost zakoupit si předměty, které žáci vyrobili ve ŠD.
Rodiče odměnili děti i p. učitelky, které snimi představení nacvičily, velkým potleskem.
Všem moc děkujeme - vice ve fotogalerii
 
besídka33.JPG  besídka60.JPG  besídka35.JPG

5. prosince 2018 - Mikuláš

mikuláš1.JPG  mikuláš2.JPG mikuláš3.JPG

mikuláš4.JPG

29. listopadu 2018 - zdobení vánočního stromečku 3. A

Hlasování o nejhezčí vánoční stromeček - naše číslo je 36 - všem za hlas moc děkujeme

36c.jpg 36b.jpg

24. listopadu 2018 - Veletrh hraček

Každý rok před vánoci se v jihlavském DKO koná veletrh hraček, jeho součástí je vždy výtvarná soutěž pro školy, letošním tématem byl vysněný školní výlet. Děti z 2.A namalovaly každý svoji představu na dílek puzzle a vše složily dohromady. Obrázek byl umístěn na Facebooku, kde se obrázkům posílaly hlasy. V sobotu 24.11. byly na veletrhu vyhlášeny výsledky a naši druháci získali jako třetí cenu volnou vstupenku pro celou třídu do jihlavské ZOO.

IMG_0068[1].JPG   IMG_0084[1].JPG

15. listopadu - projektový den

Ve čtvrtek 15. 11. proběhl na 1. stupni projektový den Normální je nekouřit. To, že kouření škodí zdraví, si děti uvědomovaly hravou a zábavnou formou. V 1. třídách provázela děti celým dopolednem plyšová veverka Terka, činnosti byly zaměřené na režim dne a péči o tělo. Starší žáci se věnovali tématu zdravý životní styl, potravinová pyramida, pasivní kouření nebo třeba stres.

Ve čtvrtek 15. 11. 2018 proběhl na naší škole projektový den 2. stupně – „Rozumíme penězům“.
Cílem projektu je seznámit žáky hravou formou s finančními produkty, základními pojmy a možnými nástrahami ve světě financí. Žáci postupují od jednoduchých pojmů ke složitějším. Nedílnou součástí je práce s textem, vzájemná komunikace a spolupráce ve skupině.
Žáci 6. ročníku se s projektem věnovaným finanční gramotnosti setkali poprvé. Tématem jejich celodenní práce byla „Historie peněz a zařízení svého pokoje snů“.
Žáci 7. ročníku se zabývali „Hospodařením domácnosti a sestavením rodinného rozpočtu“.  Byli rozděleni do fiktivních domácností, každý žák si náhodně vybral svoji roli, ve které bude pokračovat i v dalších projektových dnech.
Osmý ročník se věnoval tématu „Nákup auta“ a devátý tématu „Zodpovědné zadlužování a nové bydlení“.

projekt7.JPG projekt2.JPG projekt1.JPG

projekt3.JPG projekt5.JPG projekt6.JPG

12. listopadu 2018 - vzdělávací pořad VZP

V pondělí 12. listopadu se žáci sedmých tříd zúčastnili přednášky o drogách, HIV a první pomoci. Přednášku organizovala VZP. Část zaměřenou na drogy a HIV vedl jihlavský lékař MUDr. Juraj Tkáč z ambulance léčby závislostí a návykových nemocí. Část věnovaná první pomoci byla zaměřena jak teoreticky, tak i prakticky. Všichni žáci si vyzkoušeli např. nepřímou srdeční masáž.  Po přednášce jsme si prohlédli sanitku a žáci obdrželi drobné dárky. 

IMG_3380[1].JPG   IMG_3382[1].JPG   IMG_3386[1].JPG

9. listopadu 2018 - návštěva divadla

V pátek 9. 11. 2018 zhlédli žáci 6. - 9. tříd (někteří se svými rodiči) v Horáckém divadle Jihlava divadelní film Černá komedie od Petera Shaffera. Veškerá komika hry spočívala na záměně světlo - tma. Celé představení působilo, jako bychom byli ve starém kině kolem roku 1925. Přispěla k tomu i živá hudba - u boku podia hrál klavírista pianové barové aranžmá němých grotesek.

1.listopadu 2018 - zážitkový den - vice ve fotogalerii

Den 1. republiky – zážitkový den na ZŠ Havlíčkova

   Ve čtvrtek 1. listopadu 2018 na naší škole proběhl v rámci oslav stého výročí založení Československa zážitkový den.  Nazvali jsme ho Den 1. republiky a jeho cílem bylo, aby se žáci hravou formou seznámili s životem u nás mezi lety 1918-1938.
   Všichni žáci školy byli předem požádáni, zda by mohli s pomocí rodičů vyhledat a pro výzdobu školy a přípravu akce zapůjčit rozličné předměty spojené s dobou 1. republiky. Dobových věci se díky tomu sešla velká spousta a všem, kteří je zapůjčili, patří dík, protože pomohli navodit prvorepublikovou atmosféru. K té také velmi přispěla většina žáků a učitelů školy, kteří se pro tento den oblékli v dobovém stylu.
   Po škole bylo rozmístěno šest stanovišť, z nichž každé bylo věnováno jedné oblasti běžného života. Za každé z nich byla odpovědná vždy jedna skupinka žáků z druhého stupně, která si za pomoci učitelů vše připravila, nazkoušela a návštěvníkům ukázala a předvedla.
   Program na stanovištích (výklad, ukázky, ochutnávky a zkoušení různých činností) byl určen hlavně žákům prvního stupně, kteří jej navštívili během dopoledne v doprovodu svých učitelek, ale byl dostupný i starším žákům, pokud měli zájem.
   V přízemí všechny příchozí od rána vítala DOBOVOU HUDBOU kapela složená z žáků páté  třídy.  V průběhu dopoledne pak každou třídu, která navštívila jejich výklad a koncert, učila oblíbenou lidovou písničku našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka Ach synku, synku.
   Druhým stanovištěm v přízemí byla DOBOVÁ MÓDA A MÓDNÍ DOPLŇKY, kde si žáci vyslechli výklad od žákyň sedmé třídy a potom si pod jejich vedením mohli vše prohlédnout a sami  na sobě vyzkoušet.
   V prvním patře na žáky čekala další dvě stanoviště. Na stanovišti s názvem STÁTNÍ SYMBOLY 1. REPUBLIKY si po výkladu od žáků ze šesté a sedmé třídy, kteří je seznámili s vznikem Československa, jeho územním uspořádáním a státními symboly, mohli sami vyrobit a připnout stužky a vystřihnout a vybarvit vlajky.
   Čtvrté stanoviště, které se nacházelo také v prvním patře, bylo u všech žáků asi nejoblíbenější, týkalo se totiž STRAVOVÁNÍ v první polovině minulého století. Zde jim žákyně devátých tříd nejen pověděly, jaký byl jídelníček v té době, k čemu sloužilo nejrůznější nádobí  a ukázaly, jak se zadělává těsto (což si žáci sami mohli vyzkoušet), ale hlavně jim nabídly ochutnávku z bohatě prostřeného stolu.  A ten byl plný dobrot od bábovky přes buchty až ke škvarkům a domácímu chlebu se sádlem a solí.
   Poslední dvě stanoviště byla ve druhém patře školy a věnovala se životu dětí v období 1. republiky. Páté stanoviště neslo název STARÁ ŠKOLA a zde si žáci mohli pod vedením svých spolužáků z osmé třídy prohlédnout staré knihy, časopisy, noviny a předměty a hlavně si vyzkoušet psaní dobovým písmem za pomocí pera a kalamáře.
   Šesté stanoviště bylo věnováno HRAČKÁM, HRANÍ A HRÁM v době dvacátých a třicátých let. Tady si děti mohly prohlédnout, osahat a pohrát si s dobovými hračkami, zaskákat přes gumu, zahrát cvrnkanou s fazolemi a staré domino.
   Po skončení se všichni účastníci oblečení v  kostýmech společně vyfotili před budovou školy a s pocitem hezky prožitého dopoledne zavolali: „Ahoj, 1. republiko!“

společná fotka.jpg

1.listopadu 2018 - Český lev

Žákyně 8.B Eliška Nevosadová složila z 11 000 zažehlovacích korálků českého lva pro výzdobu naší školy k oslavám stého výročí založení republiky. MOC DĚKUJEME

22.jpg

28. října 2018 - Nejvíc vlajek - vice ve fotogalerii

Naše škola se také připojila k pokusu o rekord v počtu vyvěšených státních vlajek v den výročí po celé České republice, který uspořádala pelhřimovská agentura Dobrý den. Naši žáci přispěli výrobou a vyvěšením 586 vlajek.

vlajky06.jpg  vlajky 02.jpg

24. října 2018 - pracovní činosti 6. třída - vice ve fotogalerii

23. října 2018 - Výchovný koncert - vice ve fotogalerii

V úterý 23. 10. 2018 se uskutečnil v tělocvičně naší školy výchovný koncert. Děti z prvních a druhých tříd si užily "pohádkopísňostroj" = zazpívaly si písničky ze  známých pohádek Ať žijí duchové, Princové jsou na draka aj. Čtvrté, pátá a šestá třída prožila hodinku s folkem, s písněmi Žalmana Lohonky, J. Nedvěda, J. Nohavici i V. Redla. Sedmé, osmé a deváté ročníky se blíže seznámily se začátky hudební skupiny Beatles a následnou beatlemánií.
Žáci se mohli zapojovat nejen zpěvem ale i hlasováním na otázky týkající se daných témat.

16. října 2018 - 100 LET REPUBLIKY - vice ve fotogalerii

1[3].JPG  2[3].JPG 3[3].JPG

4[3].JPG  5[5].JPG

16. října 2018 - Výtvarná soutěž - téma Vynález zkázy nebo Tajuplný ostrov - vice ve fotogalerii

Děkujeme za pěkné výtvory a gratulujeme Aničce Piskačové za krásné 8. místo ze 170 účastníků.

15. října 2018 - Letová ukázka dravců - Seiferos - vice ve fotogalerii

8. října 2018 - Nástěnné malby - hřiště - vice ve fotogalerii

5. - 26. října 2018  - Výstava v klubu Zacheus i s prracemi našich žáků - vice ve fotogalerii

0 Zacheus pozvánka.jpg

2. října 2018 - Fusion - více ve fotogalerii

V úterý 2. 10. 2018 proběhly hodiny hudební výchovy, během které si žáci mohli vyzkoušet, jaké to je být součástí rock-pop pěveckého souboru. 
Pěvecké sbory Fusion fungují na 14 místech v České republice a ve více než 20 městech v dalších 8 zemích. Evropy. 
Organizátoři získávali děti ze 7., 8. a 9. tříd pro pěvecký sbor, který měl první zkoušku ve středu 3. 10 2018.

2. října 2018 -  okresní kolo přespolního běhu - více ve fotogalerii

Dne 02.10.2018 proběhlo okresní kolo v přespolním běhu.  Okresního kola se zúčastnilo 19 škol z okresu Jihlava. Družstvo mladších žáků naší školy ve složení Alex Vašíček, František Doskočil, Tobiáš Wölfli, Filip Stehlík, Matěj Palát a Tomáš Vrátný získalo po velmi dobrém výkonu bronzové medaile za třetí místo. Družstvo starších žákyň ve složení Adéla Štveráčková, Veronika Divišová, Eliška Dvořáková, Kristýna Hlávková, Sabina Krausová a Kateřina Procházková obsadilo čtvrté místo a družstvo starších žáků ve složení Václav Pavlíček, Roman Vaško, Matouš Brunner, Vojtěch Orany, Radek Hošek a Jonáš Novotný obsadilo hezké páté místo. Mladší žákyně doběhly jedenácté. 

19. září - exkurze ZOO Praha

Uprostřed týdne a uprostřed měsíce září jsme se vydali za dalším poznáváním přírody v zajetí. Náš cíl byla ZOO v Praze Tróji, kam mířili šesťáci a sedmáci naší školy. Natěšení šesťáci si to užili asi nejvíc, jelikož si odnášeli na konci dne i vlastní výrobek. V místní papírně si ze sloního trusu vlastnoručně vyrobili papír. Seznámili se s celým procesem …. tzn. od trusu ve výběhu, přes ponořené ruce  v „blátíčku“ až k samotnému výlisku.
Sedmáci jsou již zkušenější, a tudíž více vydrží J. Proto se věnovali výkladu o plazech a ptácích. Mnohé zaskočilo klima v teráriu, jiné pozorování skotačivých ptáků. Ale nejvíc dokázal pobavit vlastní program v průběhu exkurze, a to návštěva výběhů, lanovka a mnohé kiosky.
Snad to nikoho neodradilo a příště pojedete na nějakou podobnou výpravu znovu. Za všechny zúčastněné Eva Slámová

  zoo.jpgHmyzí hotel v ZOO Praha v Tróji

19. září 2018 - exkurze do Kutné Hory - více ve fotogalerii

19. září se obě 8. třídy vydaly na tradiční podzimní exkurzi. Tentokrát byla naším cílem Kutná Hora, protože jsme si zde chtěli připomenout slavnou stříbrnou minulost města a také si prohlédnout gotické památky, o kterých jsme se učili v minulém roce.
Nejprve jsme zamířili do kostnice v Sedlci, kde jsme se seznámili s činností mnichů bývalého sedlckého kláštera a také si prohlédli neobvyklé uspořádání kosterních ostatků z bývalého hřbitova. Poté jsme vyrazili na prohlídku stříbrného dolu pod městem. Každý z nás byl vybaven přilbou, světlem a bílou perkytlí (havířskou halenou) a mohli jsme se vydat do křivolakých a temných chodeb. Posledním místem, které jsme navštívili, byl chrám svaté Barbory, patronky horníků.
Po náročném programu následovala odměna ve formě zmrzliny a bezproblémová cesta do Jihlavy.

19. září 2018 - Do přírody Kolo-pěšky

V půlce září si zasoutěžila 2 družstva po 6 dětech z 2. a 3. ročníku v dopravní soutěži Do přírody kolo - pěšky, která se konala na dopravním hřišti. Žáci museli prokázat vědomosti o přírodě, prošli si jízdou zručnosti na koloběžce a ukázali své znalosti z první pomoci. Obě dvě družstva se umístila do třetího místa a tak je krásné ceny - GRATUJULEME. - více ve fotogalerii

Archiv: