Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Chaloupky u Zašovic - IV. A

Chaloupky u Zašovic - IV. ADatum konání:
25.5.2021

Dne 27.5. se třída 4.A vydala do ekologického centra Chaloupky u Zašovic. Třída měla objednaný program Les a hmyz.
Program probíhal převážně ve venkovních prostorách. V blízkém lesíku si děti během hry vyzkoušely, jaké to je být na vrcholu nebo na spodku potravního řetězce. Vysvětlovaly si, proč je každá skupina v potravním řetězci důležitá.
Během druhého úkolu si děti zahrály na entomology. Dostaly sítka a různé nádobky a zkusily v lese najít jakýkoliv hmyz. Nebylo to vůbec jednoduché, protože byla zima a většina hmyzáků byla dobře ukryta. Dětem se ale nakonec podařilo najít spoustu obratlovců a pavoukovců, které se nejdřív s pomocí knih a klíčů pokusily určit samy. Nakonec si s panem lektorem zkontrolovaly, zda se jim je podařilo určit správně. Děti byly z jejich nálezu tak nadšené, že si některé i pojmenovaly jménem a s velikou radostí, je při odchodu znovu vypustily do přírody.
Třetím úkolem byla společná hra, kdy jsme si povídali, jak je důležité sázet v nové stromy a lesy. Také o tom, že každý strom potřebuje jinou půdu, aby se mu dařilo, že nemohou stát úplně sami, aby přežily. Děti si při této hře stavěly vlastní les.
Za odměnu děti nakonec mohly navštívit místní farmu, kde jim pan zoolog povídal o zvířátkách, která na Chaloupkách chovají. Některá si děti mohly pohladit a pochovat si je. - více obrázků v galerii

Chalouky 4A