Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Exkurze 6. ročník Brno

Exkurze 6. ročník BrnoDatum konání:
23.9.2021

Brno - 6. A, 6. B

Cílem naší exkurze do Brna bylo poučení i zábava.
   Nejdříve jsme navštívili Anthropos – muzeum dokumentuje nejstarší dějiny osídlení Moravy a celého evropského kontinentu. Naši pozornost přitahoval zejména 3,5m vysoký model mamuta v životní velikosti, provázený mládětem. Komentovanou prohlídku o původu člověka budou moci žáci dále využít např. v hodinách dějepisu. Prohlédli jsme si i zajímavou interaktivní výstavu o indiánech, která nám představila historii a kulturu původních obyvatel Severní Ameriky. Seznámili jsme se s jejich obydlím, ošacením, řemeslným uměním… Obohacením byla i prezentace některých zvířat
a ptáků americké fauny.
   V planetáriu jsme zhlédli astronomický pořad „Cesta sluneční soustavou“ 2D. Jednou z našich zastávek byl Měsíc – jediné vesmírné těleso, na kterém lidé dosud přistáli. Prohlédli jsme si téměř celou hvězdnou oblohu, několik jasných hvězd i nejnápadnější souhvězdí. Po představení nám čas zpestřilo několik volně přístupných, hravých experimentů z fyziky a astronomie instalovaných v přilehlém parku.
   Náš výlet jsme zakončili procházkou historickým centrem Brna s výkladem. Viděli jsme i legendárního brněnského draka. Došlo také na nezbytný rozchod na občerstvení a nákupy suvenýrů v okolí náměstí Svobody. 
   Výlet se vydařil podle našich očekávání.