Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Exkurze 7. ročník ZOO PRAHA

Exkurze 7. ročník ZOO PRAHADatum konání:
23.9.2021

   Ve čtvrtek 23. září 2021 navštívily sedmé třídy pražskou zoo. Obě třídy se setkaly na Florenci a odtud metrem a autobusem dorazily do Zoo. Pro některé žáky byla jízda metrem premiérou. V zoologické zahradě měli žáci krátký rozchod a pak se rozdělili na dvě skupiny.
   Každá skupina šla na procházku s průvodcem. Jedna skupina měla program Ptáci – průvodkyně nás provedla různými voliérami s papoušky, dravci, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o životě těchto druhů. Také jsme navštívili expozici plameňáků a pavilon tučňáků. Tady nám průvodkyně například vysvětlila, proč mají tučňáci záda tmavá a bříško bílé.
  Druhá skupina měla program Cesta kolem světa. S průvodcem prošla různé expozice spíše s cizokrajnými zvířaty – panda červená, opice. Jejich procházka byla zaznamenána Českou televizí v povídání k 90.tému výročí založení pražské zoo.
   Po společném setkání jsme se naobědvali a po skupinkách si prohlédli ostatní části Zoo. Výlet se vydařil, viděli jsme spoustu druhů zvířat a také počasí nám přálo

Zoo Praha
Zoo Praha 1