Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Halloweenské putování žáků

Halloweenské putování žákůDatum konání:
1.11.2022

Halloweenské putování žáků ZŠ Havlíčkova a ZŠ speciální a Praktické školy Jihlava

   Od letošního školního roku navazuje ZŠ Havlíčkova se ZŠ speciální a Praktickou školou Jihlava spolupráci, jejíž cílem je odstraňování komunikačních a sociálních bariér, vzájemné poznávání a získávání kamarádů.
   V úterý 1.11. 2022 jsme se v rámci první společné integrační aktivity vydali s žáky z 5. A a žáky ze ZŠ speciální na Halloweenské putování. Rozdělili jsme se do skupinek, ve kterých byly děti z obou škol. Každá skupinka dostala kartu k zapisování správných odpovědí a vydala se po oranžových a černých fáborkách do lesoparku Heulos. Tam na ně čekalo šest stanovišť s otázkami, které společně řešili všichni členové týmu. Když všechny skupiny vyluštily tajenku, vydaly se hledat halloweenský poklad, který pro děti ze speciální školy vyrobily děti z 5. A.
   Potom jsme se přesunuli do ZŠ speciální, kde bylo pro děti z 5. A připraveno strašidelné občerstvení, po kterém se rozdělily do tří tříd a v každé si něco společně vyrobily. V jedné třídě vyráběly kaštanové netopýry, ve druhé sliz a ve třetí si z modelovací hmoty vytiskly strašidelné příšerky a vytvořily společný věnec.
   Příjemně strávené dopoledne jsme zakončili společnými muzikohrátkami. Každý dostal svůj hudební nástroj a pod vedením pana učitele ze speciální školy jsme vytvořili kapelu, která doprovázela společné písně. Zvuk bubnů, didgeridoo, zvonkoher, tibetských mís a spousty dalších nástrojů se rozlehl celou školou.
   Tato společná akce se velmi povedla a žáci obou škol byli nadšeni z nových kamarádů a společných zážitků. Už teď se těšíme na další setkání, kde si děti třeba budou moci vyzkoušet závěsný transportní systém Erilens, aby pochopily, jak se manipuluje s tělesně postiženými lidmi. Základní školu speciální a praktickou navštívila i skupina dětí z 2. B ZŠ Havlíčkova, která si ji prohlédla během návštěvy Dárečkovny, jež probíhala druhého a třetího listopadu 2022.