Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Pěšky do školy

Pěšky do školyDatum konání:
19.9.2019
Datum ukončení:
25.9.2019

Vážení rodiče, naše škola se připojuje k výzvě Pěšky do školy. Pomozte nám vytvořit pro Vaše děti bezpečné, zdravé a příjemné prostředí před školou a zkuste nechat auto doma.

Chápeme, že pro mnohé z Vás je z různých důvodů cesta autem nezbytná. Zkuste tedy alespoň zaparkovat auto 5 až 10 minut od školy a nechte Vaše dítě dokončit cestu pěšky, nebo jej doprovoďte. Společná cesta je pro děti důležitá a může být navíc příjemná a zábavná.

U nás ve škole akce Pěšky do školy proběhne v termínu: 19. – 20. a 23. – 25. září 2019

Vyzýváme všechny děti, aby přišly do školy pěšky, přijely na koloběžce nebo na kole. Děti, které cestují zdaleka, mohou samozřejmě použít veřejnou dopravu. Pokud chcete myšlenku akce podpořit nebo si užít ranní procházku se svým dítětem, registrujte se do rodičovské výzvy na www.peskydoskoly.cz.

Naše škola se také zapojila do soutěže, ve které budou žáci získávat body za to, jakým způsobem se do školy dopravili.

Ve čtvrtek ráno 19. 9. 2019 pořádáme před školou happening, kde se mohou děti a rodiče setkat a  popovídat si u malého pohoštění. Děti, které dodrží podmínky kampaně, dostanou například razítko, deníček…….

V případě nepříznivého počasí se happening přesune na další den nebo do prostor školy.

Zatím se k výzvě připojilo přes 40 škol. Pěšky se bude chodit v Praze, Ostravě, Plzni, Hradci Králové, Písku, Jihlavě, Lipníku nad Bečvou, Lanškrounu, Hradištku, Liberci či Šumperku a další města se stále přidávají. Více se o kampani dozvíte na www.peskydoskoly.cz

pěšky.png