Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Pěšky do školy

Pěšky do školyDatum konání:
19.9.2022
Datum ukončení:
23.9.2022

     Také letošní školní rok se naše základní škola účastnila celostátního projektu Pěšky do školy, který pořádá organizace Pražské matky. V rámci této akce chodili žáci od 19. do 23. září do školy hlavně pěšky, přijeli na koloběžce či kole nebo se dopravili MHD. Pokud žáky přivezli rodiče autem, zastavili minimálně 300 m od školy a zbytek cesty došli pěšky.
    V tyto dny neprojíždělo ráno před školou žádné auto a děti mohly v klidu jít ke škole, využívat uvolněný prostor pro povídání si ve skupinkách, pro hry. Před školou byly umístěny značky, které vyrobili sami žáci a nakreslili na ně obrázky podporující pěší chůzi, a naopak zákaz vjezdu vozidel těsně k naší škole. Místo před školou se na pár dní stalo bezpečným a klidným prostorem. Mohli jsme tak prostor před školou využít pro organizaci akcí pro žáky a naší školy.
   Na úterý připravil školní parlament, který celou akci organizoval, happening. Ráno před vyučováním – tentokrát kvůli dešti pod střechou – se na chodbě v přízemí podával čaj, káva, buchty, koláče, dortíky, které opět napekly hodné maminky. Bylo tu opravdu plno, malé děti přišly s rodiči a měly čas si ještě chvilku s nimi povídat, starší žáci se bavili ve skupinkách, stejně jako někteří rodiče a učitelé.
   Ve středu si naše škola připomněla sté výročí vítězství Dany a Emila Zátopkových na olympijských hrách v Helsinkách. Inspirovali jsme se během Emila Zátopka na 10 km. Naši žáci formou štafety uběhli stejně dlouhou trať. Z každé třídy byli vybráni 3 běžci, z nichž každý uběhl 200 m kolem školy. Poslední závěrečné kolo běžely děti společně. V prostoru před školou (tentokrát bez aut) si děti předávaly štafetový kolík a byl zde i prostor pro rodiče, spolužáky, učitele, kteří vytvořili špalír a všechny běžce mohutně povzbuzovali.
V tomto týdnu si také každý den jednotlivé třídy vybarvovali tabulku podle toho, jak se každý žák do školy dopravil. Po skončení akce parlament spočítal body za jednotlivé třídy a vyhlásil třídu naší školy, která chodila nejvíce pěšky.

více v galerii