Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Podzimní exkurze

Podzimní exkurzeDatum konání:
20.9.2023

Archeopark Země Keltů Nasavrky

Obě 6. třídy se vydaly na exkurzi do keltského archeoparku Země Keltů u Nasavrk. Skanzen je rekonstrukcí keltské vesnice z mladší doby kamenné. Žáky si vzali na starost tři průvodci – kovář, bojovník a keltská žena a prostřednictvím různých aktivit seznamovali děti s životem Keltů. Děti například upekly obilné placky, které vzápětí s chutí snědly. Ocenily i keltskou pochoutku – pražená obilná zrna. V kovářské dílně odlily z cínu mince a vyrazily na ně svůj znak. Chlapci i děvčata trénovali střelbu z luku a vyzkoušeli si i souboj s meči a štíty. Za hezkého počasí si všichni den u Keltů užili a určitě odjížděli domů s mnoha poznatky o životě našich předků.

Permonium

Žáci sedmých tříd se zúčastnili exkurze do zábavního parku Permonium v Oslavanech u Brna. Tento zábavní park vznikl z bývalého dolu Kukla. Zde jsme si v tří až pětičlenných týmech zahráli interaktivní hru Magic Permon. Vyzkoušeli jsme úkoly různého typu – vědomostní, dovednostní i fyzické. Všechny úkoly byly zadávány elektronicky pomocí veršovaných indicií. Odvážlivci si mohli vyzkoušet i jednu z lanových aktivit – industriální stezku (náročnou trasu lanového centra), salpónu (dvojitý sjezd lanovkou z terasy těžní věže Kukla 60 + 50 m) nebo škrtí lanovku (sjezd lanovkou 50 m). Celý program jsme si velmi užili.

ZOO PRAHA

Osmé třídy navštívily pražskou ZOO.
Žáci se rozdělili do dvou skupin, každá měla svého průvodce a svůj program. Jeden nesl název Zajímavosti o zvířatech chovaných v ZOO Praha. Zjistili jsme, že říše zvířat je plná tajů a pozoruhodností. Dozvěděli jsme se zajímavosti ze života varanů komodských, luskounů, hrochů i orangutanů.
Druhá skupina měla téma Etologie aneb Rozumíte chování zvířat? Při prohlídce zoologické zahrady nám průvodkyně vyprávěla o různých formách komunikace, sociálního chování, ritualizace a mnoha dalších zajímavých projevech zvířat.
Po komentovaných prohlídkách měli žáci rozchod, aby navštívili zvířata, která v předcházejících programech neviděli.

 

fotografie v galerii

Nasavrky
Nasavrky
ZOO Praha
Permonium