Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Projektový den s ALBI

Projektový den s ALBIDatum konání:
29.11.2022

   V úterý 26. listopadu za námi do třídy 5. A přijely lektorky ze společnosti ALBI. Projektový den pojmenovaný Hravé cestování rozdělily do 4 částí. Všechny aktivity probíhaly formou skupinové práce. V úvodní části se děti seznámily s lektorkami a s průběhem programu. Začali jsme diskuzí o důležitých a nedůležitých věcech, které si balíme s sebou na dovolenou. Děti se domlouvaly a vybíraly z hracích karet jednu potřebnou věc a druhou nepotřebnou, např. kartáček a krysa, boty a telefonní budka.
   V dalším bloku každá skupinka dostala cestovatelský deník, ve kterém si vybrala jedno místo v našem kraji, jež navštíví. Podle výše přiděleného kapesného si připravily rozpočet. Musely počítat s výdaji na cestu, vstupy, občerstvení i třeba na zábavu. Během tohoto úkolu děti pracovaly rovněž s mapou, podle měřítka si přepočítávaly kilometry a zjišťovaly výdaje na cestu. Přemýšleli, jak a na čem ušetřit, aby jim nakonec nějaké peníze zbyly.
   Ve třetím bloku si skupinky vybraly jednu hru z portfolia ALBI, kterou společně prozkoumaly, a vytvořily k ní poutavou reklamu. Když svoje výtvory hodnotily, pochopily, že pokud má být reklama co nejpoutavější, je potřeba, aby zářila barvami, byl na ní obrázek a obsahovala stručné a jasné informace.
   Poslední blok byl celý věnovaný hrám od společnosti ALBI. Děti si společně zahrály hry, během kterých zapojovaly herní komponenty a rozvíjely své komunikační dovednosti. Lektorky mezi nimi procházely, vysvětlovaly pravidla a pomáhaly s úkoly.
  Tento projektový den byl zaměřený na rozvíjení komunikace a na spolupráci ve skupinách. Žáci využívali své kritické myšlení, představivost a kreativitu. Nové informace a nabyté zkušenosti mohli hned i vyzkoušet a zjistit, jak fungují. Celý den jsme si moc užili.
                                                                                                     žáci V. A + třídní učitelka L. Rybáčková