Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Sportovně branný den

Sportovně branný denDatum konání:
24.6.2021
Datum ukončení:
25.6.2021

Sportovně branný den
Ve čtvrtek a v pátek (24. a 25. 6.) se na naší škole uskutečnil sportovně branný den.
Předcházela mu teoretická příprava, ve které se žáci v průběhu týdne měli možnost seznámit se zásadami první pomoci a správným jednáním v krizových situacích. Samotný sportovně branný den potom probíhal ve venkovním areálu naší školy - na dolním hřišti pohybové aktivity, na horním střelba ze vzduchovky, na schodech transport raněného a ve třídách první pomoc. Při celé organizaci napomáhali žáci 8. a 9. třídy.
Pro děti bylo připraveno celkem deset stanovišť: střelba ze vzduchovky, chůze po slack line, hod granátem, přeskok přes švihadlo, opičí dráha, driblink s míčem ve vymezené dráze, hod na cíl, přenášení medicinbalu, videoprezentace a test z první pomoci.
Na stanovištích se žáci střídali po třídách doprovázeni svými učiteli, kteří si také mohli zasoutěžit. Většina disciplín byla individuální, dvě byly týmové – skok přes švihadlo, ve kterém se štafetově vystřídala celá třída ve vymezeném čase a přenos medicinbalu simulující transport raněného, kdy na trase po schodech štafetově žáci ve dvojicích soutěžili na čas.
Velkému zájmu žáků se těšily hlavně venkovní aktivity, nejatraktivnější z nich pro většinu zúčastněných zřejmě byla střelba ze vzduchovky na cíl.
Akci přálo počasí, celkově se podle odezvy účastníků vydařila.

 

branný den
branný den