Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Sportovní soutěže

17.4.2024
Datum ukončení:
31.5.2024

Mcdonald's Cup

Postup do finále, které se uskuteční v pondělí 29.4. 2024 si družstvo žáků 1.- 3. ročníku zajistilo druhým místem a družstvo žáků 4. - 5. ročníku prvním místem v okrskovém kole. Gratulujeme!!

Basketbal

Dne 04.04. 2024 proběhlo na ZŠ Seifertova  Jihlava okresní kolo v basketbalu žákyň. Družstvo naší školy se v prvním zápase adaptovalo ve velké tělocvičně a prohrálo 0:16 se ZŠ Nad plovárnou. V dalších zápasech dívky prohrály se ZŠ Brtnice a ZŠ Seifertova. V posledním zápase nás čekaly velmi vysoké dívky ze ZŠ Demlova. Naše holky si ale řekly, že zabojují a vletěly do zápasu s velkým elánem a "po hlavě" a naprosto jasně zvítězily 14:2.

Dne 05.04.2024 proběhlo na ZŠ Seifertova okresní kolo v basketbalu žáků. Rozlosování do skupin bylo pro naše chlapce naprosto nešťastné, protože jsme se dostali do skupiny s družstvy, které všechna měla ve svých sestavách basketbalisty a k tomu ještě velmi vysoké hráče. I našeho nejvyššího hráče  Kubu Smítala převyšovali o hlavu. Tak také dopadly výsledky. V základní skupině jsme skončili na posledním, pátém místě, bez výhry.

Všem děkujeme za reprezentaci, vždyť není důležité vždy vyhrát, ale zúčastnit se.

Volejbal

Ve dnech 19. a 20.03.2024 proběhla v hale SK Jihlava okresní kola ve volejbalu chlapců a dívek. Chlapců se sešlo 7 družstev, naši kluci vyhráli dva zápasy a skončili celkově na 5. místě. Dívek se sešlo 13 družstev a byly rozděleny do 3 skupin. Naše dívky ve skupině porazily ZŠ Třešť a ZŠ Velký Beranov a v boji o první místo ve skupině vyhrály první set se ZŠ Nad Plovárnou nejtěsnějším dvoubodovým rozdílem. Ve druhém setu ale naše družstvo prohrálo o 4 body, takže jsem skončily druzí a byly zařazeni do skupiny a 4. - 6. místo.  Tam prohrály se ZŠ Rošického a se ZŠ Březinova a obsadily celkově 6. místo - děkujeme za reprezentaci školy.

Florbal

Ve středu 15.11. jsme se zúčastnily okresního kola ve FLORBALU starších dívek 8.-9. tříd. Pod heslem ať si to děvčata užijí a ať jsou opatrná vybojovala ve velké konkurenci 3. místo. Celkem čtyřikrát zvítězily a pouze jednou prohrály. Hlavním tahounem družstva se stala Nela Vrátná, která během utkání nastřílela bez mála 15 gólů. Těšíme se na příští rok a brousíme si zuby na zlato ????

Minikopaná

Ve středu 11.10. 2023 proběhlo okrskové kolo v minikopané starších žáků. Družstva 18 škol z okresu Jihlava bojovala o 6 míst v okresním finále, které se bude hrát na jaře příštího roku. Byli jsme vylosováni, podle názoru pořadatelů, do nejtěžší skupiny. Postupně ale chlapci porazili ZŠ Kollárova 2:1, ZŠ O. Březiny 3:0, ZŠ Luka nad Jihlavou 3:0 a remizovali se ZŠ Seifertova 2:2 a ve své skupině zvítězili a postoupili z prvního místa do okresního finále.

Přespolní běh

Ve čtvrtek 21.09.2023 se družstva naší školy zúčastnila okresního kola v přespolním běhu. Jako každý rok byla dráha přespolního běhu vytyčena v lesoparku Na Skalce. Na soutěži se sešli závodníci ze 17 škol okresu Jihlava. Družstvo starších chlapců skončilo na 11. místě, družstvo starších dívek na 9. místě. Úspěšnější byla družstva mladších žáků, kdy mladší děvčata obsadila těsně 4. místo a družstvo mladších chlapců ve složení Vojtěch Svoboda, Michal Vácha, Daniel Kourek, Michal Pospíchal, Ondřej Dvořák a Jakub Kosina obsadilo pěkné 3. místo a získalo medaile a pohár.