Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Velikonoční tvoření

Velikonoční tvořeníDatum konání:
4.4.2023

Velikonoční tvořivé dílny

   V klidu a pohodě se na Velikonoce připravovali žáci 1. stupně ZŠ Havlíčkova v Jihlavě ve Velikonočním týdnu. Prvňáčci si užili tvořivou dílnu ve své třídě na Modré pondělí. Vyráběli papírové věnce, barvili vajíčka v krepovém papíru a vytvářeli jarní zápichy do květináčů.
   Na Šedivé úterý, někdy označované taky jako Žluté úterý, se otevřely velikonoční dílny pro 2. – 5. ročníky. Už s předstihem se děti seznámily s jejich nabídkou a zapsaly se do dvou z osmi dílen. Potkávaly se tak v jedné třídě děti různého věku, někdy i sourozenci a vznikala i nová kamarádství.
   Pletly se pomlázky, zdobily kraslic, vyráběly se ovečky a kuřátka z vlny, zajíčci ze dřeva a pekla se vajíčka z lineckého těsta. Mezi novější techniky patřily pískové obrázky s jarními motivy nebo zdobení vajíček artyčokovou technikou – tedy špendlení skládaných stuh. Většinu pomůcek pro tvoření zajistila škola, ale třeba vrbové proutky, vyfouklá vajíčka nebo vlnu si žáci přinesli.
   Na konci tvořivého dopoledne se děti opět sešly ve svých třídách se svými spolužáky. Sdílely mezi sebou zážitky a pochlubily se svými výrobky. Bylo na nich vidět nadšení a spokojenost