Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Den ZEMĚ

Den ZEMĚDatum konání:
28.4.2022

ZOO JIHLAVA

   Ve čtvrtek 28.4.2022 jsme v rámci Dne Země navštívili Zoologickou zahradu Jihlava. Rozdělili jsme se do skupinek po dvou nebo třech žácích a při prohlížení zvířat jsme vyplňovali pracovní listy. Nejvíce nás zaujala mláďátka servala, zebry, antilopy a kočky arabské divoké. Kočkovité šelmy většinou spaly, hadi se vyhřívali a krokodýli nehnutě leželi. Nejhbitěji se projevovaly opičky  a malajští medvědi. Nejvíce slyšet byli plameňáci. Většina z nás se i svezla na tobogánu nebo si koupila občerstvení v místním bufetu. Počasí nám přálo, Den Země se vydařil.

EXKURZE DO POLNÉ

   Ve čtvrtek 28. dubna 2022 se naše skupina v rámci Dne Země vydala prozkoumat Polnou a její okolí. Rozhodli jsme se, že se nejprve budeme věnovat historii židovského obyvatelstva v tomto malém městečku a potom se vydáme do přírody.
   Naše poznávání Polné tedy začalo v devět hodin ve zdejším židovském muzeu, kde se nás ujala průvodkyně paní Dvořáková. Provedla nás rabínským domem, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí ze života židovské komunity a rovněž jsme se seznámili s příběhem švadleny Anežky Hrůzové. Exkurzi jsme zakončili návštěvou synagogy.
   Poté si naši skupinu převzal pan Vomela, veliký znalec místní historie, a doprovodil nás k symbolickému hrobu Anežky Hrůzové v lese směrem na Věžníčku. I zde jsme se dozvěděli mnoho zajímavého. Potom už nás pan Vomela nasměroval na turistickou stezku a my jsme mohli vyrazit na okruh kolem Pekla – zdejšího velkého rybníka. Cesta nás nakonec přivedla zpět na polenské náměstí, kde jsme si koupili něco dobrého na zub. S dobrou náladou a plni příjemných zážitků a nových poznatků jsme dorazili zpět do Jihlavy.

Zaječí skok

Na Den Země jsme se vypravili na pěší procházku na Zaječí skok, kde jsme si pověděli pověst o Zaječím skoku a přečetli si pár zajímavých informací o přírodní rezervaci. Potom jsme pokračovali dál do Rantířova. Tam jsme si chvíli odpočinuli a vrátili jsme se stejnou cestou zpět. Za dopoledne jsme ušli solidních 15 km. Počasí nám přálo a výlet jsme si užili.

Cyklovýlet do Luk nad Jihlavou

Ve čtvrtek 28. dubna se sedmnáct žáků druhého stupně  naší školy vydalo na cyklovýlet  v rámci oslav Dne Země. Trasa vedla od naší školy cyklostezkou do Luk nad Jihlavou a zpět. Celkem jsme najeli 25 km. Během cesty jsme se zastavili na pumptrackové trati při cyklostezce u Luk nad Jihlavou, kde si většina žáků ověřila své dovednosti při ovládání kola. Také si někteří na cyklostezce vyzkoušeli jízdu na zadním kole, v této dovednosti nad jiné vynikli Matěj Palát a zejména Filip Stehlík, který by tak zvládl dojet málem až do Luk J. V Lukách nad Jihlavou jsme se občerstvili a vydali na zpáteční cestu. Počasí nám přálo, a i proto se výlet hezky vydařil.