Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Den ZEMĚ

Den ZEMĚDatum konání:
25.5.2023

Sázení stromků s Lesy ČR 7.- 9. ročník

   Ve čtvrtek 27. dubna se žáci druhého stupně naší školy (sedmé třídy, část žáků osmých tříd a deváté třídy) zúčastnili akce sázení stromků s Lesy ČR v lokalitě Rytířsko.
   Na místě se nejprve seznámili s tím, jak se stromky sází. Potom se rozdělili  do dvojic, rozebrali si nářadí a sazeničky.  V předem připravené oplocence sázeli sazenice olší a jedlí, vždy jednu řadu olší a tři řady jedliček.
   Během dopolední práce, která byla přerušena přestávkou na opékání špekáčků, společně vysázeli zhruba 800 stromků.
  Sázení probíhalo za hezkého počasí, ale  v náročném a podmáčeném terénu. Všichni si dopoledne užili a odjeli s dobrým pocitem, že pomohli vysázet les nejen pro sebe, ale i pro další generace.

ZOO Jihlava

    Ve čtvrtek 27.4.2023 navštívili někteří žáci šestých tříd Zoologickou zahradu Jihlava. Rozdělili se do skupinek a během obdivování zvířat vyplňovali pracovní listy. Někomu se nejvíce líbili lemuři, někoho zaujali tygři sumaterští, někdo nemohl spustit oči ze surikat či medvěda malajského. Nejhlasitěji bylo slyšet gibony zlatolící. Jiní mohli sledovat krmení aligátorů. Počasí nám celkem přálo, takže Den Země v ZOO se vydařil.
 (foto v galerii)

sázení stromků