Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Ze života české společnosti

Ze života české společnostiDatum konání:
19.5.2023

   V pátek 19. května se žáci 9. ročníku zúčastnili vzdělávacího programu Ze života české společnosti, který pro ně připravila vzdělávací agentura Besedárium. Formou interaktivní hry se seznámili se základními mezníky 20. století v naší zemi.
   Celý program byl koncipován tak, že žáci tvořili rodiny, které se ocitly v různých obdobích našich dějin od roku 1946 do roku 1989. V rámci programu si děti vyzkoušely, jaké to bylo jít k volbám v roce 1946, dostaly se jim do rukou autentické letáky či denní tisk z doby totalitního režimu, vytvářely agitační nástěnku, ale i reklamu na hračky, se kterými si hrály dřívější generace dětí. Překvapila je atmosféra skládání pionýrského slibu, avšak staly se i rebely, když se účastnily bigbeatového koncertu, pokusily se o emigraci nebo se účastnily demonstrace v listopadu 1989.
   Během hry museli členové rodin spolupracovat, domluvit se, a někdy dokonce zariskovat. Díky programu se děti dozvěděly mnoho zajímavých, ale i překvapivých informací z dob minulých, na něž v hodinách dějepisu nezbyl čas. Na konci projektového dne všichni bouřlivým potleskem odměnili lektorku Lenku Kašičkovou, která nám byla po celé dopoledne skvělou průvodkyní

projektový den
projektový den
projektový den
projektový den