Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > LVK - 3. a 4. ročník

LVK - 3. a 4. ročníkDatum konání:
12.2.2022

Lyžařský výcvikový kurz pro žáky 3. a 4. ročníku 

I přes nepříznivá hygienická opatření se nám nakonec podařilo ve dnech 8. – 10. 2. 2022 uskutečnit lyžařský výcvikový kurz v areálu na Šacberku. O kurz byl mezi žáky velký zájem, účastnilo se ho 50 našich třeťáků a čtvrťáků. 

Každé ráno začínalo rozcvičkou a následnou koulovačkou. Poté byli žáci rozděleni do skupin na lyžaře a nelyžaře. Lyžaři byli moc šikovní a zvládali pohyb na svahu samostatně, pouze pod dohledem učitelů.  

Dětí, které ještě nikdy nelyžovaly nebo už delší dobu na lyžích nestály, se ujali naši páni učitelé a paní učitelky. Společně začali s výukou u lyžařské školy. Nejdříve se děti něco dozvěděly o správném držení těla a pohybu na lyžích. Poté přešly k lyžování, kdy se učily správně plužit a brzdit. Když se naučily základy, mohly využít tažné lano a sjížděly mírný kopec. Každý den se podařilo několika dětem z této skupinky dostat se do skupiny lyžařů, kde už se opatrně pokoušely zvládnout i veliký kopec. 

Lyžařské podmínky byly příznivé, na svahu sice ležel převážně technický sníh, který byl po ránu lehce přimrzlý, ale dětem se na něm jezdilo dobře. Vyšlo nám i počasí, chvilku svítilo sluníčko a chvilku dokonce sněžilo. 

Děti byly z lyžařského výcviku nadšené a i ti, kteří museli překonat počáteční strach, poslední den jezdily, jako by na lyžích stály od narození. 

Více ve fotogalerii