Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > ZOH - atlernativní den

ZOH - atlernativní denDatum konání:
22.2.2022

ZIMNÍ OLYMPIÁDA NA NAŠÍ ŠKOLE

   Úterý 22. 02. 2022 nepřineslo jen výjimečné datum, ale pro žáky 2. stupně na ZŠ Havlíčkova i výjimečný den. Neprobíhala totiž běžná výuka. Celé dopoledne bylo věnováno ohlédnutí za právě ukončenou zimní olympiádou. Připomněli jsme si i 23 předchozích ZOH.
   Také proto byli žáci rozděleni do 23 týmů. V každém 5 – 6členném týmu byli namícháni zástupci různých tříd, různých schopností i vědomostí, rovnoměrně chlapci  i děvčata. První velký rozruch nastal již 3 týdny před samotným olympijským dnem, ve chvíli zveřejnění týmových sestav, kdy se každý žák 9. třídy snažil po škole najít zbývající členy své skupiny. Někteří se v rámci školy zaregistrovali vůbec poprvé a řada šesťáků vzhlížela ke svým mnohem zkušenějším deváťákům s velkým očekáváním.
   V den olympiády plnily jednotlivé týmy úkoly na 9 různých stanovištích podle předem určeného časového harmonogramu. Převahu měla stanoviště se sportovním zaměřením, která děti také nejvíce bavila. Každý si mohl vyzkoušet curling, rychlobruslařský trénink, střílení na bránu v hokeji či rozjet boby. Vše bylo samozřejmě přizpůsobeno prostředí školy. Na jednom stanovišti museli naši sportovci prokázat svoje znalosti anglického jazyka, na jiném to, jak zvládají vyhledávat informace na internetu nebo si mohli vyzkoušet svůj odhad. Naprogramovat a rozpohybovat robota většina týmů zvládla na výbornou, ale při výpočtu rychlosti Martiny Sáblíkové na trati 5000 m se mnozí zapotili. Nejobávanějším úkolem však bezesporu bylo společné vystoupení týmu při prezentaci informací a zajímavostí o jedné předem vylosované zimní olympiádě. Tréma byla veliká. Každý se snažil, aby to svému týmu nepokazil.
   Během dne byla na všech týmech patrná snaha o to, předvést se v co nejlepším světle. Přestože na stupních vítězů mohou stát jen 3 nejúspěšnější, velkou pochvalu si zaslouží všichni. Z reakcí dětí bylo znát, že se jim olympijský den líbil. Vyučující především potěšilo, jak se členům týmů dařilo vzájemně spolupracovat a naplňovat tak olympijskou myšlenku: „Rychleji, výše, silněji – společně“.