Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > LVK 7. a 8. ročník

LVK 7. a 8. ročníkDatum konání:
12.3.2022
Datum ukončení:
18.3.2022

LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ 2022

   Žáci sedmých a osmých tříd naší školy se ve dnech 12. až 18. března letošního roku zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Krkonoších v Janských Lázních. Místem jejich týdenního pobytu se stal penzion Lovrana.
   Zdejší skvělé ubytování jsme již měli odzkoušené z minulých let, proto jsme se všichni těšili    a s napětím sledovali předpovědi počasí. Prognózy meteorologů byly velmi optimistické a musíme potvrdit, že i přesné. Celý týden, kromě jednoho dopoledne, svítilo sluníčko, teploty se držely kolem nuly. Odpoledne mírně vystoupaly nad nulu, ale v lyžování nám to nijak nebránilo.
   Děti se v družstvech od začátečníků až po pokročilé lyžaře zdokonalovaly v lyžařské technice, měly dokonce možnost si vyzkoušet poprvé v životě jízdu na snowboardu, čehož také využily a jedno dopoledne si každý, kdo chtěl, mohl prkno půjčit a na cvičné louce se pokusit o první obloučky.
   Odpoledne a večer probíhaly soutěže v různých disciplínách. Celým týdnem prolínala také vědomostní soutěž o horách, o bezpečném pobytu na nich, o českých sportovcích a jejich účasti na olympijských hrách. Každý večer měl jeden z učitelů přednášku týkající se pobytu v horských oblastech, bezpečnosti na sjezdovce, či o poskytování zdravotnické pomoci.
   Týden strávený na horách dětem přinesl nejen zdokonalení se v technice lyžování, ale především radost ze společně stráveného času, ze společných zážitků i z pevnějšího přátelství. Dětem se na horách vesměs líbilo a svůj odjezd zpět domů některé i oplakaly – příští rok se na Lovranu určitě chtějí vrátit!