Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Dvojkový den

Dvojkový denDatum konání:
22.3.2022

Dvojkový den 22. 2. 2022

   Datum 22. 2. 2022 určitě stojí za pozornost. Sestava čísel je takzvaný palindrom = text, který ať čteme zleva nebo zprava, nezmění svůj význam. Na prvním stupni jsme tomuto dni dali název „dvojkový“ a s ostatními kolegyněmi jsme si pro děti nachystaly několik překvapení. Například jsme 2 hodiny všechna slova opakovaly dvakrát, nebo jsme vyslovovaly slova až od druhého písmene.
   Také každá třída pojala tento den posvém. Někde si třeba děvčata udělala 2 culíky, některá si nalakovala 2 nehty, kluci třeba měli na ruce 2 náramky nebo si alespoň napsali dvojku na ruku. Snažili jsme se, aby každý měl na sobě nějaký motiv, který by číslo 2 zastoupil. Mohli jste také potkávat dvojice, které spolu musely strávit celý den, musely spolu všude chodit a společně vykonávat různé činnosti.
   Dvojkový den jsme zakomponovali i do vyučování. Třeba v českém jazyce jsme psali diktát, kde děti psaly všechna slova dvakrát. Nakonec zkusily na „dvojku“ vymyslet i krátkou básničku nebo pohádku, což se jim moc povedlo.
   V matematice jsme si zahráli dvě řady, to je postřehová hra, kdy jeden zadává dvojici příklad a kdo řekne správný výsledek, tak zůstává. Za špatný výsledek si jde sednout na své místo, vítěz na konci dostal dvojitou odměnu a vítěz na konci dostává dvojitou odměnu. Také jsme hráli živé pexeso – děti si ve dvojicích vymyslely příklady, u kterých byly výsledkem násobky dvou. Dvě děti, které byly schované za dveřmi, potom hledaly správné dvojice příkladu a výsledku. Ve výtvarné výchově dostal každý z dvojice půlku obrázku a snažil se domalovat druhou polovinu. Potom jsme domalované obrázky spojili a hodnotili výsledná díla.
   Nakonec jsme měli nejdůležitější úkol – udělat dvěma lidem radost. To se všem dětem povedlo na 100 % a všichni hlásili, že si tento den náramně užili.