Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Sázení stromků

Sázení stromkůDatum konání:
20.4.2022

SÁZENÍ STROMKŮ NA HENČOVĚ

V úterý 19. dubna, kdy v Jihlavě panovalo velmi chladné počasí, a dokonce se v jednu chvíli přehnala sněhová vánice, jsme s obavami sledovali předpověď na další den. Na středu jsme totiž měli my – osmáci  a deváťáci – naplánovanou účast v projektu sázení stromů s GROW ve spolupráci s firmami Kronospan a Lesy ČR.

Počasí se naštěstí umoudřilo. Ve středu ráno bylo sice chladno, ale svítilo sluníčko. Po osmé hodině jsme před školou nasedli do autobusu, který nás zavezl do lokality nedaleko Henčova. Zdejší lesy totiž úplně zlikvidoval kůrovec, a proto je potřeba je znovu obnovit. Na místě už na nás čekali lesníci, kteří předem připravili prostor pro výsadbu, nářadí i sazenice, ale hlavně nám vysvětlili správný postup, jak stromky vysazovat. Poslouchali jsme pozorně, protože jsme všichni chtěli, aby se „naše“ stromky ujaly a krásně rostly. Pod pečlivým dohledem lesníků jsme se pustili do práce. Brzy jsme zjistili, že práce s motykou a s ohnutými zády není vůbec jednoduchá, ale vydrželi jsme sázet až do pauzy na svačinu. U ohýnku jsme si opekli buřty a energii doplnili sladkostmi a ovocem. Práce nám šla od ruky, vysázených řad mladých buků přibývalo.

V poledne jsme práci ukončili, rozloučili se s lesníky a autobusem vyrazili zpět ke škole. Spočítali jsme, že jsme zasadili kolem 1000 stromků. Po pracovním dopoledni jsme sice byli trošku unavení, ale všichni jsme měli dobrý pocit z toho, že námi vysázené stromy přispějí k obnově lesů.

více v galerii