Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Představení pro rodiče

Představení pro rodičeDatum konání:
23.3.2022

   Ve středu 23.3.2022 vystoupili v DIODu žáci naší školy na tradičním Představení pro rodiče. Koná se vždy v předvečer Docela malého festivalu, který pořádá naše škola za podpory statutárního města Jihlava.

   Báseň od J. Seiferta přednesla Ema Vohlídalová. Filip Jendrisek zahrál na trubku. Adéla Hrbková a Natka Ptáčková předvedly svůj akrobatický tanec. Johanka Vavrdová zarecitovala dvě básně od M. Kratochvíla a ještě zahrála na klávesy Myší rokenrol. Děvčata Adéla Nedomová, Ella Kratochvílová, Kristýna Mopilsová, Julie Bláhová Eliška Kratochvílová zahrály několik písní na flétny. Svou hrou na trubku se představil Jindra Pacvoň (v jedné z jeho písní se zpívá: nač chodit do války, je lepší doma sedět a louskat buráky...) Dramatický soubor Hadr (Albertina Diepeveen, Amálie Guntherová, Nela Hamanová, Patrik Jirák, Klára Kosinová, Eliška Petráková, Adam Pokorný, Eliška Šedová, Bára Vaňková a  Aneta Vašínová) předvedl svou hru O upatlaném jedlíkovi. Na klávesy zahrála Ráchel Misařová úryvek z Romea a Julie a pak skladby, které sama složila, nazvala je: Starý zvon a Cirkus. Simona Križanová přednesla úryvek z knihy Catherine Wilkinsové: Můj úžasný život a jiné katastrofy. Diváci mohli zhlédnout taneční kreaci s názvem Vesmír v provedení Terezy Matouškové, Izabely Dostálové, Viktorie Knýcké a Gabriely Indrové. Tomáš Trnka doprovodil na kytaru zpěvačku Báru Hosovou s písní Kde ty kytky jsou.
   V závěru se moderátorky rozloučily slovy Roberta Fulghuma z jeho nejznámější knihy -    Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce: Představte si, oč lepší by byl svět, kdybychom si všichni – na celém světě odpoledne dali koláček a mléko a pak si lehli a zdřímli si. Nebo kdyby základní politikou všech vlád bylo nikomu neubližovat a nebrat, co jim nepatří. A stále ještě platí – bez ohledu na to, kolik vám je let - že když vyrazíte do světa, nejlepší je chytit někoho za ruku a držet se pohromadě...

více v galerii