Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Když nemůžeš, tak přidej

Když nemůžeš, tak přidejDatum konání:
21.9.2022

Když nemůžeš, tak přidej

V pondělí 19. září 2022 by oslavili rovných 100 let manželé Zátopkovi.

Emil Zátopek, kterému v zahraničí přezdívali „česká lokomotiva“, je držitelem osmnácti světových rekordů. Asi nejvíce se proslavil na olympijských hrách roku 1952 v Helsinkách, kde dokázal zvítězit v běhu na 5 km, 10 km i v maratonu. Žádný vytrvalec dosud jeho úspěch nezopakoval. Jeho manželka Dana Zátopková zvítězila na stejné olympiádě v hodu oštěpem a o 8 let později získala ještě stříbrnou medaili.

Protože se jednalo nejen o fenomenální atlety, ale také skvělé osobnosti, chceme i my na ně zavzpomínat a uctít jejich památku symbolickým štafetovým během na 10 km kolem naší školy.

Zástupci tříd od prvňáčků až po deváťáky budou obíhat školu a předávat si štafetový kolík. Jeden okruh kolem naší školy měří 200 m, a tak ho budeme muset zvládnout celkem 50krát. Startujeme ve středu 21. 9. v 7:15. Přijďte nás podpořit a zafandit. Všem běžcům bude jistě v hlavě znít Zátopkovo heslo: „Když nemůžeš, tak přidej.“ Co myslíte, přiblížíme se k času Emila Zátopka na 10 km z OH v Helsinkách, který byl 29:17?