Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > Pomoc Ukrajině

Pomoc UkrajiněDatum konání:
23.3.2022

SBÍRKA PRO UKRAJINU NA ZŠ HAVLÍČKOVA

   Brzy po začátku války na Ukrajině dali i naši žáci najevo, že jim tato situace není lhostejná, a vyzdobili svoje třídy ukrajinskými vlajkami. Následně po dohodě se Sdružením rodičů na schůzce školního parlamentu padl návrh, že bychom mohli uspořádat finanční sbírku na pomoc Ukrajině.
   Ve spolupráci se Sdružením rodičů se tedy členové parlamentu ujali příprav. Vytvořili plakáty s informacemi pro spolužáky a pustili se (i za pomoci dalších dobrovolníků) do výroby záložek, odznáčků a magnetek v modrožlutých barvách s cílem tyto předměty prodávat a získaný výtěžek odeslat na účet organizace Člověk v tísni. V pátek 4. března se o velké přestávce chodbou v 1. patře vinula dlouhá fronta dětí, které si mohly za částku od dvaceti do třiceti korun koupit vyrobené předměty. Většina dětí však vkládala do pokladny částky mnohonásobně vyšší.
   Prodej pak pokračoval až do středečního rána, kdy mohli do školy zavítat také rodiče a úsilí dětí podpořit. Ve školní kuchyňce „parlameňťáci“ nejen prodávali, ale také návštěvníkům nabízeli čaj, kávu či koláče a zákusky, které napekly děti  i jejich maminky. Celá akce se setkala s velikým ohlasem mezi žáky, jejich rodiči i učiteli. Vybraná částka ve výši 40 400,- Kč všechny příjemně překvapila a již byla odeslána na účet organizace Člověk v tísni – SOS Ukrajina.
   Sdružení rodičů na pomoc Ukrajině rovněž pošle peníze, které utrží z prodeje dětmi vyrobených předmětů. Ty nabídne k prodeji jedna z maminek ve své jihlavské kavárně. Tímto děkujeme Sdružení rodičů a školnímu parlamentu za skvělou organizaci sbírky.

více v galerii