Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Proběhlé akce > LVK 3. a 4. ročník

LVK 3. a 4. ročníkDatum konání:
24.1.2023
Datum ukončení:
1.2.2023

I letos byl velký zájem o lyžařský kurz pro žáky ze třetích a čtvrtých tříd, který se každoročně koná na Šacberku. Proběhly proto dva třídenní kurzy, a to v termínech 24. 1. – 26. 1. pro 3AB a 30. 1. – 1. 2. pro 4AB.  Žáků z obou ročníků se zúčastnilo kolem 60.

Lyžařský výcvik zajišťovali učitelé ze školy. Střídali se tam paní učitelka Mořkovská, Križanová, Pacvoňová, Filipovszká a pan učitel Brunner s panem učitelem Kočím. Všem vyučujícím patří za jejich práci na svahu i pod ním velké poděkování.

Žákům třetích tříd přálo počasí. Před kurzem mírně nasněžilo, takže sněhové podmínky na svahu byly dostačující. Téměř polovina účastníků byli začátečníci, ale za tři dny zvládli základní dovednosti a všichni si alespoň jednou sjeli celý kopec. Žáci, kteří zůstali ve škole, byli spojeni do jedné třídy a využili tyto dny k procvičování a upevňování probraného učiva.

Žákům ze čtvrtých tříd se počasí během kurzu opravdu vyřádilo. Střídavě svítilo sluníčko, mrzlo, sněžilo, pršelo a nahoře na kopci foukal pořádný vítr. Děti byly rozděleny do několika skupin a postupně se učily novým lyžařským dovednostem nebo se zdokonalovaly v těch již dříve získaných.
I ti žáci, kteří stáli na lyžích poprvé, správně zvládli techniku lyžování a umí se na sjezdovce pohybovat bezpečně.

Všem dětem patří též velké poděkování za jejich sportovní přístup, snahu zdokonalovat se nebo naučit se co nejlépe lyžovat a také za slušné chování nejen na svahu.

fotografie v galerii